Kluby poselskie nie przewidują dyscypliny ws. piątkowych głosowań nad projektami regulującymi kwestię zapłodnienia in vitro. Wprowadzają one rozwiązania zakazujące stosowania tej metody, albo ją dopuszczające, i zezwalające na mrożenie embrionów.
Posłowie będą głosowali w piątek nad sześcioma projektami dotyczącymi in vitro. Trzy z nich zgłosiła Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Wśród projektów są także propozycje przedstawione przez: Jarosława Gowina (PO), Bolesława Piechę (PiS) oraz Teresę Wargocką (PiS). Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie złożono kilka wniosków o odrzucenie projektów, ale także o skierowanie ich do prac w komisjach.
"Złożyliśmy wnioski o odrzucenie projektów posłanki Kidawy-Błońskiej, ale nie będzie dyscypliny podczas głosowania" - powiedział PAP przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS). Dodał, że w przypadku odrzucenia projektów zgłoszonych przez PiS, nie wyklucza poparcia dla propozycji Gowina.
Z kolei wiceprzewodnicząca komisji zdrowia Beata Małecka-Libera (PO) powiedziała PAP, że jej zdaniem, "skrajne projekty", zakazujące in vitro, nie powinny trafić do prac w komisji. Dodała, że w klubie PO podczas głosowań nie będzie dyscypliny. Pytana czy podczas prac w komisji widzi szansę na porozumienie z SLD i przedstawienie wspólnego projektu, odpowiedziała: "trudno w tej chwili to ocenić, na pewno będziemy pracować także nad projektem SLD (pracuje już nad nim nadzwyczjna podkomisja-PAP)".
Także Marek Balicki (SLD) podkreślił w rozmowie z PAP, że w jego klubie nie będzie dyscypliny w sprawie głosowań. "Ja złożyłem wnioski o odrzucenie projektów zakazujących in vitro. Wiele zapisów z mojego projektu, nad którym pracuje już komisja, znalazło się w projekcie Kidawy-Błońskiej, w zasadzie różnice są niewielkie. Kompromis w sprawie in vitro już jest widoczny" - powiedział Balicki.
Ewa Kierzkowska (PSL) podczas debaty nad projektami ws. in vitro oświadczyła, że w sprawach sumienia jej klub nie stosuje partyjnej dyscypliny. PSL chce pracować nad wszystkimi projektami.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.