O tym jak przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie i jak wcielać w życie owoce synodu nt. młodych, który odbył się w Rzymie w 2018 roku dyskutują delegaci odpowiedzialni za Światowe Dni Młodzieży oraz Duszpasterstwo Młodzieży w poszczególnych konferencjach episkopatów.
Wśród polskich uczestników tego spotkania, które odbywa się online, jest ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.
Ks. Parafiniuk podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży nie są wydarzeniem duszpasterskim, ale mają dotrzeć do każdego młodego człowieka. Oczywiście pandemia zmieniła sposób przygotowań do spotkania w Lizbonie, zaplanowanego na 2023 rok. Wiele wydarzeń ma miejsce właśnie w Internecie. „Kiedy znamy się osobiście to spotkanie on-line jest zastępnikiem, jest trudniejsze ale nie przeszkadza w prowadzeniu pracy. Za tydzień w Polsce będziemy przeżywali Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży także on-line. Epidemia powoduje u nas zupełne przeformatowanie materiałów formacyjnych dla młodych, które zwykle przygotowywaliśmy w formie do spotkań w grupach. Tymczasem teraz materiały te przygotowywane są nie na cały rok ale na najbliższych kilka miesięcy, dlatego że nie wiemy jak to będzie wyglądało i przygotowywane są w wersji on-line ale później będziemy starali się to zmieniać” - powiedział ks. Parafiniuk.
Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM podkreślił, że obecnie najważniejsza jest osobista formacja młodych. Duszpasterze starają się także zwracać uwagę, by nie tworzyć alternatywnego życia, ale by Internet inspirował do działania w rzeczywistości.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.