Udział we mszy w czasie Bożego Narodzenia w kościołach we włoskiej archidiecezji Lukka w Toskanii możliwy będzie po zarezerwowaniu miejsca. Można to zrobić wchodząc na specjalną stronę internetową lub telefonicznie.
Na mocy decyzji włoskiego rządu Toskania znajduje się w strefie pomarańczowej, czyli średniego ryzyka zakażeń koronawirusem.
Od poniedziałku wierni mogą zarezerwować, wybierając kościół i godzinę, miejsce na Mszy już w najbliższy weekend, a także w Wigilię oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt.
Metropolita miasta arcybiskup Paolo Giulietti zaapelował do proboszczów, by zwiększyli liczbę Mszy tak, aby przy zachowaniu kroków reżimu sanitarnego mogli w nich uczestniczyć wszyscy wierni.
Podobne inicjatywy podejmowane są w poszczególnych parafiach we Włoszech, na przykład w małej miejscowości Montale w Toskanii. Grupa młodzieży parafialnej stworzyła tam specjalną aplikację, poprzez którą można zarezerwować miejsce na Mszy w Boże Narodzenie.
W tym roku odbędzie się on 12 października pod hasłem "Jan Paweł II. Prorok nadziei".
Według niego do uwolnienia izraelskich zakładników przez Hamas dojdzie w poniedziałek.
O sprawie poinformował wicepremier Ukrainy ds. odbudowy Ołeksij Kułeba.
Umowa z Hamasem nie była możliwa wcześniej - uważa premier Izraela.