Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
27.10. - Prezydent powiedział podczas spotkania z maturzystami w Grudziądzu, że nie boi się ekskomuniki ze strony Kościoła za ustawę o in vitro. Jak zaznaczył, w żadnym cywilizowanym kraju europejskim nie zdarzyło się, aby w XXI wieku strefę polityczną dotknęła ekskomunika.
28.10. - Komorowski uczestniczył we mszy żałobnej w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej w intencji Marka Rosiaka, zastrzelonego w łódzkim biurze PiS.
Przed rozpoczęciem mszy Rosiak odznaczony został pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej podejmowane w służbie państwu i społeczeństwu. Z rąk Komorowskiego odznaczenie odebrała wdowa po Marku Rosiaku. Prezydent nie zabrał głosu podczas uroczystości żałobnej w łódzkiej bazylice.
Po powrocie do Warszawy prezydent spotkał się w Pałacu Prezydenckim z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem przebywającym w Warszawie. Według Kancelarii Prezydenta, wizyta szefa rosyjskiego MSZ związana była m.in. z przygotowaniami grudniowej wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce.
Komorowski podpisał ustawę o współpracy rządu z parlamentem w sprawach związanych z członkostwem Polski w UE. Zgodnie z nią Rada Ministrów ma przedstawiać Sejmowi i Senatowi nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy informację o udziale Polski w pracach Unii.
29.10. - Zgoda i ciągłość mądrej władzy to gwarancja wspólnego sukcesu - mówił prezydent na spotkaniu w Człuchowie (woj. pomorskie). W jego ocenie, Człuchów jest przykładem miasta, potwierdzającym powiedzenie, że "zgoda buduje, a niezgoda rujnuje". Komorowski spotkał się z 1200 zaproszonymi gośćmi: samorządowcami i przedstawicielami wszystkich gmin.
2.11. - Prezydent apelował podczas wizyty na Podkarpaciu o udział w zbliżających się wyborach samorządowych oraz o budowanie aktywności obywatelskiej. Komorowski odznaczył w Rzeszowie 47 funkcjonariuszy służb mundurowych medalami za walkę z powodzią, jaka nawiedziła Podkarpacie w maju i czerwcu tego roku. W Bieszczadach spotkał się z mieszkańcami Cisnej.
3.11. - Polsce w znacznej mierze odpowiada projekt nowej koncepcji strategicznej NATO. Chcemy też, by 2012 r. był początkiem końca naszej obecności w Afganistanie - takie stanowisko na listopadowy szczyt NATO uzgodnili prezydent i premier Donald Tusk. Komorowski zaprosił do Pałacu Prezydenckiego premiera oraz szefów MSZ Radosława Sikorskiego i MON Bogdana Klicha na konsultacje przed zbliżającym się szczytem NATO w Lizbonie.
Prezydent zapowiedział, że efekty ustaleń ze stroną rządową zostaną omówione na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego 9 listopada, by mogli się zapoznać z nimi także przedstawiciele ugrupowań politycznych.
Komorowski powiedział na spotkaniu ze środowiskami gospodarczymi, że zamierza wspierać rząd w realizacji projektów reformujących gospodarkę. "A jeśli trzeba będzie, to i poganiać" - dodał. Z inicjatywy prezydenta i we współpracy z organizacjami gospodarczymi w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie "Gospodarka konkurencyjnej Polski", które zainicjowało kolejne Forum Debaty Publicznej.
4.11. - Nowa Koncepcja Strategiczna NATO, perspektywa budżetowa UE, relacje dwustronne - były tematami spotkania prezydenta z przebywającym z oficjalną wizytą w Warszawie premierem Czech Petrem Neczasem.
4.11. - Komorowski zaapelował do nauczycieli, by włączyli dzieci w obchody Święta Niepodległości - przez samodzielne wykonanie i przypięcie biało-czerwonych kotylionów. "11 listopada sam wepnę kotylion w klapę marynarki" - zadeklarował prezydent.
5.11. - Prezydent podpisał nowelę ustaw o adwokaturze i radcach prawnych, która znosi możliwość wszczynania adwokackich i radcowskich "dyscyplinarek" na etapie sądowym, bez przeprowadzenia postępowań korporacyjnego rzecznika dyscyplinarnego.
5.11. - Komorowski wraz z małżonką przybyli z dwudniową wizytą do Karlowych War, gdzie głównym tematem rozmów była nowa koncepcja strategiczna NATO.
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Adam Michnik, Jan Krzysztof Bielecki, Aleksander Hall i bp Alojzy Orszulik zostaną odznaczeni przez prezydenta Orderem Orła Białego. W związku z tą decyzją z kapituły odznaczenia odeszli b. Rzecznik Interesu Publicznego Bogusław Nizieński i b.opozycjonista Andrzej Gwiazda.
Komorowski poinformował dziennikarzy towarzyszących mu w Karlowych Warach, że będzie przyznawał kolejne odznaczenia dla osób, które pracowały w pierwszych rządach po transformacji ustrojowej 1989 r. Powiedział też, że żałuje, iż Kapituły Orderu Orła Białego odchodzą jej członkowie.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.