Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
22.10. - Cykl spotkań prezydenta z szefami partii i klubów parlamentarnych w związku z zabójstwem w łódzkim biurze PiS. Komorowski spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem, marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną, szefem SLD Grzegorzem Napieralskim oraz wicepremierem, szefem ludowców Waldemarem Pawlakiem.
Do prezydenta przyjechali też szefowie klubów parlamentarnych: Stanisław Żelichowski (PSL), Tomasz Tomczykiewicz (PO) i Mariusz Błaszczak (PiS). Szef klubu PiS przedstawił prezydentowi zaproponowaną przez PiS "deklarację łódzką" przeciw przemocy w życiu publicznym. Kaczyński zapowiedział, że dopuszcza spotkanie z prezydentem, jeśli - podobnie jak i on - podpisze ten dokument. Komorowski podczas spotkania obiecał Błaszczakowi, że zapozna się z tym dokumentem.
Politycy wychodząc ze spotkań z prezydentem mówili, że omawiano m.in. pomysł Komorowskiego o powołaniu rzeczników kultury politycznej w klubach, a także dyskutowano o poszerzeniu zakresu działania klubowych rzeczników dyscypliny oraz sejmowej komisji etyki poselskiej.
Według Sławomira Nowaka prezydent zaproponował też rozszerzenie obowiązków rzeczników dyscypliny klubowej o sprawy dotyczące "dyscypliny słowa", a także zasugerował uczczenie "ponad podziałami" tragicznie zmarłego Marka Rosiaka. W związku z tym prezydent wysłał list do liderów partii politycznych.
22.10. - Komorowski wziął udział w uroczystości odnowienia doktoratu prof. Henryka Samsonowiczowi na Uniwersytecie Warszawskim. Chciałem życzyć następnym pokoleniom studentów UW, studentom wydziału historycznego, aby spotkali na swej drodze takich profesorów jak Henryk Samsonowicz - mówił prezydent.
Prezydent nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w dziedzinie ochrony zdrowia publicznego. Wręczenia nadanych odznaczeń państwowych w Teatrze Wielkim w Warszawie podczas uroczystej Gali w związku z obchodami Dni Zdrowia Publicznego dokonała w imieniu Komorowskiego prezydencka minister Irena Wóycicka.
23.10. - Prezydent, marszałek Sejmu i premier odwiedzi Łódź. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przed łódzką siedzibą PiS, gdzie został zastrzelony Marek Rosiak, a Paweł Kowalski został ciężko raniony nożem. Bronisław Komorowski, Grzegorz Schetyna i Donald Tusk przez chwilę modlili się przed łódzką siedzibą PiS.
Tego dnia Komorowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim ze środowiskami dziennikarskimi. Z przedstawicielami KRRiT, Rady Etyki Mediów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP rozmawiał m.in. o potrzebie utworzenia centrum monitoringu prasy i mediów. To kolejne ze spotkań Komorowskiego, dotyczących m.in. obniżenia poziomu agresji w życiu politycznym. Jak zapowiadał Sławomir Nowak, prezydent pragnie dowiedzieć się, w jaki sposób media mogą zaangażować się w "monitorowanie napięcia politycznego w debacie publicznej".
25.10 - Kontynuując rozmowy o obniżeniu poziomu agresji w polityce prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz z przedstawicielami kół poselskich Markiem Borowskim (SdPl) oraz Bogdanem Lisem z Demokratycznego Koła Poselskiego Stronnictwa Demokratycznego.
Komorowski wraz z małżonką przybyli wieczorem do Rumunii, gdzie następnego dnia polski prezydent składał oficjalną wizytę.
26.10 - Rozmowy Komorowskiego z rumuńskimi politykami skoncentrowały się na zbliżającym się szczycie NATO w Lizbonie. Polski prezydent podkreślił, że propozycje sekretarza generalnego NATO ws. dokumentu strategicznego Sojuszu są godne tego, by je w pełni poprzeć i bronić na konferencji w Lizbonie.
Komorowski spotkał się z premierem Emilem Bocem, przewodniczącą Izby Deputowanych Robertą Almą Anastase i szefem Senatu Mirceą Geoaną.
Prezydent poinformował, że weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Marka Rosiaka, zastrzelonego w łódzkim biurze PiS.
W liście do szefów partii i klubów parlamentarnych Komorowski napisał, że zbrodnia w Łodzi zasługuje na pełne i jednoznaczne potępienie. Dodał, że wszyscy uczestnicy życia politycznego powinni dokonać rachunku sumienia i wezwał do pojednania.
Pismo trafiło także do marszałków: Sejmu i Senatu. To drugi list prezydenta do szefów klubów i partii po zabójstwie w łódzkim biurze PiS. W pierwszym liście prezydent apelował m.in. by dzień pogrzebu Marka Rosiaka uczynić znakiem "wspólnej żałoby", a także protestu przeciwko nienawiści w polityce.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.