Od najnowszego wydania "Gość Niedzielny" rozpoczyna cykl adwentowy pt. „Będziesz czytał Biblię codziennie”. Przez cztery najbliższe niedziele "Gość" będzie pomocą w lekturze Pisma Świętego
Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Trzeba odnaleźć ciszę, otworzyć Biblię, dać sobie i Bogu czas, czytać cierpliwie, pokornie. Od tego pierwszego etapu zależy, czy wejdziemy do "wnętrza" słowa, czy zostaniemy przed drzwiami. – pisze we wstępie Ks. Tomasz Jaklewicz. Redakcja w ramach cyklu proponuje szkołę lectio divina: lectio – meditatio – oratio – contemplatio. Cotygodniowa rozmowa z osobami znającymi Biblię od podszewki wesprze indywidualną lekturę cennymi wskazówkami.
Dzisiejszy "Gość Niedzielny" zamieszcza także obszerne fragmenty szczerej i bezpośredniej rozmowy przeprowadzonej przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda z Benedyktem XVI. Jak kard. Ratzinger przeżywał swój wybór na Stolicę Piotrową? Jakie filmy ogląda Benedykt XVI? Czy ma konto w banku? Jak modli się Papież Benedykt XVI? Otwarcie i bez zbędnego dystansu, Papież opowiada o sobie i swoich przeżyciach. Nie unika odpowiedzi również na poważne pytania o stan Kościoła. Widzimy papieża głęboko zatroskanego o dobro i pokornie współcierpiącego z najsłabszymi. W formie książki zatytułowanej "Światłość świata" wywiad z Papieżem w języku polskim ukaże się dopiero w styczniu 2011 r. Książka na początku tygodnia wywołała wielkie zainteresowanie na całym świecie, również w Polsce.
W najnowszym wydaniu "Gościa Niedzielnego" ma także miejsce premiera dodatku telewizyjnego w nowej, ciekawszej formule. Słowo Boże na poszczególne dni komentować w nim będą znane osoby, wśród nich Ireneusz Krosny, Zbigniew Nosowski czy o. Leon Knabit.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.