Czy jesteście gotowi?

- Niech Dziecię Jezus, które do nas przychodzi nie zastanie nas nieprzygotowanymi - zachęcał Benedykt XVI w czasie dzisiejszej audiencji ogólnej. Swoją katechezę, wygłoszoną w Auli Pawła VI, papież w całości poświęcił uroczystości Bożego Narodzenia

„W nocy światła pozwólmy się zaskoczyć, raz jeszcze, i oświecić tym przyjściem. Pozwólmy się zaskoczyć gwiazdą wschodzącą ze Wschodu, która napełniła wszechświat radością” - mówił Benedykt XVI. TŁUMACZENIE: 
„Niech Dziecię Jezus, które do nas przychodzi nie zastanie nas nieprzygotowanymi, zajętymi tylko czynieniem piękniejszą i bardziej pociągającą rzeczywistość zewnętrzną. Troska, którą wkładamy, by były bardziej oświetlone nasze ulice i domy niech nas zdopinguje jeszcze bardziej, by przygotować naszą duszę na spotkanie Tego, Który przychodzi, aby nas nawiedzić.” 

Jak zauważył papież znakiem charakterystycznym czasu Bożego Narodzenia jest szopka. 


TŁUMACZENIE: 
„Szopka jest wyrazem naszego oczekiwania ale również wyrazem wdzięczności dla Tego, Który zechciał dzielić z nami naszą ludzką kondycję w ubóstwie i prostocie. Cieszę się, że jest ciągle żywy, owszem powraca, zwyczaj przygotowywania szopki w domach, w miejscach pracy, w miejscach spotkań.” 

Na zakończenie Benedykt XVI wyraził nadzieję, że pośród szalonej aktywności naszych dni czas Bożego Narodzenia podaruje nam trochę spokoju i radości i pozwoli namacalnie dotknąć dobroci naszego Boga, który stał się Dzieciątkiem, aby nas zbawić i dodać nowej odwagi, nowego światła naszej wędrówce.

Z życzeniami głębokiego przeżycia świąt Bożego Narodzenia zwrócił się Benedykt XVI do Polaków uczestniczących w dzisiejszej audiencji

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Piątek
rano
19°C Piątek
dzień
20°C Piątek
wieczór
16°C Sobota
noc
wiecej »