„Jesteśmy dumni ze świadectwa wiary chińskich katolików” – powiedział kard. Pietro Parolin w wywiadzie dla dziennika internetowego z Trydentu, gdzie przebywa na krótkim urlopie. Jedną z najważniejszych kwestii poruszonych przez watykańskiego Sekretarza Stanu były relacje Watykanu z Chinami.
„Cały czas znajdujemy się w procesie dialogu” - powiedział kard. Parolin, przypominając o historycznym porozumieniu z Pekinem podpisanym w 2018 r. i przedłużonym w 2020 na kolejne dwa lata. Zauważył, że pandemia „dotknęła również tej przestrzeni”, utrudniając dyskusję, „jednak – kontynuował hierarcha - mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli wznowić spotkania i zająć się wieloma innymi kwestiami, które są przedmiotem rozmów i dotyczą życia Kościoła katolickiego w Chinach”. Sekretarz Stanu wyraził swój podziw dla katolików tego ogromnego azjatyckiego kraju. „Życzymy im, aby zawsze byli dobrymi obywatelami i dobrymi katolikami”, aby „ten podwójny wymiar wyrażali także w swoim konkretnym życiu” – dodał kard. Parolin.
Zwrócił także uwagę, że Papież Franciszek, którego orędzie ewangeliczne nie zawsze jest właściwe rozumiane w zachodnim świecie, szczególnie w okresie postpandemicznym, poprzez encyklikę Fratelli tutti wskazuje drogę wyjścia z marazmu, w którym znajduje się nasze społeczeństwo oraz pragnie wprowadzić je na drogę budowania nowego, lepszego świata.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.