W Krakowie powstaje Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki

Projekt adresowany jest zarówno do ekspertów, jak i laików, w tym studentów i uczniów szkół średnich, zainteresowanych tematami z pogranicza biologii, medycyny, filozofii i prawa.

W programie akademii są wykłady ekspertów, szkolenia, bezpłatne poradnictwo bioetyczne oraz edukacja multimedialna i promocja najnowszych odkryć naukowych z dyscyplin medycznych i przyrodniczych.

- W dobie bardzo szybkiego rozwoju nauk biomedycznych i przyrodniczych wiedza bioetyczna jest potrzebna każdemu, aby po imieniu nazywać działania, które są niegodziwe i niedopuszczalne oraz identyfikować nowe zagrożenia. Aby budować razem cywilizację życia, potrzebna jest nam wszystkim solidna edukacja - wyjaśnia Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji "Jeden z nas" i kierownik projektu w zakresie edukacji bioetycznej. - Bo wiedza jest najlepszym narzędziem, by w dyskusji wpływać na poglądy innych, uświadamiać im prawdę o człowieku - dodaje.

Pierwszy bezpłatny wykład poprowadzi dr Błażej Kmieciak. Cykl Bioethics Lab zostanie zainaugurowany rozważaniami o tym, jak rozmawiać na trudne tematy etyczne i czy można się porozumieć, mając inny punkt widzenia. Premiera wykładu zaplanowana jest na wtorek 28 września o godz. 17.30. Dwa dni później będzie można zadać pytanie dr. Kmieciakowi w czasie sesji online.

W planach jest także Wiosenna Szkoła Bioetyki z programem mentorskim dla bioetyków, naukowców z różnych dziedzin, personelu medycznego oraz studentów. - Chcemy też edukować, promować najnowsze odkrycia i docierać z wiedzą bioetyczną szczególnie do młodych osób - zapowiada J. Bałtroszewicz. Jego zdaniem, zajęcia proponowane w Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki mogą być pomocnym narzędziem dla nauczycieli, bo "uczniowie stawiają dziś coraz trudniejsze pytania na takie tematy, jak płciowość czy początek życia oraz inne ważne bioetyczne kwestie podejmowane w Polsce".

Wszelkie informacje znajdują się na stronie: akademiabioetyki.pl.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Sobota
dzień
20°C Sobota
wieczór
19°C Niedziela
noc
18°C Niedziela
rano
wiecej »