Trzy wymiary przygotowania

O trzech wymiarach duchowego przygotowania do beatyfikacji Jana PawłaI II pisze do wiernych biskup Henryk Tomasik. Są to: modlitwa, poznawanie nauczania Ojca Świętego oraz wzmożona troska, aby przejść bardziej zdecydowanie od "wiary deklarowanej" do "wiary realizowanej". List pasterski biskupa radomskiego zostanie odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę, 30 stycznia.

Bp Tomasik podkreśla, że bardzo ważne jest ciągłe poznawanie pięknego i głębokiego nauczania Ojca Świętego. Zachęcił wszystkich do osobistej lektury tekstów papieskich. Ruchy i stowarzyszenia prosi o wspólnotową refleksję nad przemówieniami Ojca Świętego. Zaprasza też młodzież do przygotowania, pod kierunkiem katechetów i nauczycieli, spotkań poświęconych osobie i twórczości Ojca Świętego.

- Niezwykłym darem, który możemy złożyć Panu Bogu jako wyraz wdzięczności za beatyfikację Ojca Świętego będą nasze decyzje dotyczące poprawy życia, ożywienia ducha modlitwy, lepszego uczestnictwa we Mszy Świętej. Pięknym darem duchowym może być wysiłek ukierunkowany na uporządkowanie relacji małżeńskich oraz rodzinnych - napisał bp Tomasik.

W dalszej części listu zwrócił uwagę, że Jan Paweł II bardzo mocno podkreślał prawdę o świętości małżeństwa. - Wspaniałym darem duchowym, który możemy złożyć Bogu będzie zawarcie sakramentu małżeństwa przez osoby, które żyją w związkach niesakramentalnych. Niech każdy z nas podejmie konkretne postanowienia, które będą szczególnym wyznaniem wiary i wyrazem troski, aby wiarę wyznawać życiem, gdyż "wiara bez uczynków jest martwa". Nasze dary duchowe będą wyrażały troskę o to, aby żyć Ewangelią według wskazań Ojca Świętego Jana Pawła II - napisał biskup radomski.

W liście bp Tomasik prosi też wiernych o modlitwę, aby beatyfikacja przyczyniła się do pogłębienia przyjaźni z Chrystusem oraz ożywienia wiary. W tym duchu - jak pisze biskup - będziemy przeżywać adorację w pierwszą niedzielę lutego oraz w pierwszą niedzielę marca oraz Rekolekcje Wielkopostne i nabożeństwa Drogi Krzyżowej, korzystając z tekstów Ojca Świętego. Biskup zaprosił do modlitwy w tych intencjach oraz wspomnienia nauczania Ojca Świętego 2 i 16 dnia każdego miesiąca. Z kolei dzień 25 marca diecezja będzie przeżywać jako dzień świętości życia w duchu nauczania Jana Pawła II. Ponadto diecezjalny dzień dziękczynienia za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II wierni będą przeżywać w Radomiu, 4 czerwca. Będzie to także dziękczynienie za wizytę apostolską Ojca Świętego w diecezji. Od tego historycznego wydarzenia mija bowiem 20 lat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
noc
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
wiecej »