Siedem koncertów i kilka spotkań z Hindusami różnych religii. W Indiach 29 stycznia kończy się pobyt grupy chóralno-muzycznej Echo Sacrosongu z Rzeszowa.
Zespołowi złożonemu z 25-osobowej orkiestry i 35 chórzystów przewodził ks. Andrzej Szpak, salezjanin. Dyrygował Tomasz Pyzik. Istniejący od 10 lat zespół kontynuuje tradycję festiwali „Sacrosongu”, którą przed laty propagował Jan Paweł II.
Polski chór zaśpiewał w północnych Indiach: w indyjskiej stolicy Delhi i mieście Vrindavan, które jest miejscem szczególnie ważnym w religijnej tradycji hinduistycznej. W repertuarze znalazły się kolędy, także polskie, psalmy i pieśni religijne. Były wśród nich „Barka”, „Czarna Madonna” oraz pieśń do słów Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Młodzież śpiewała pieśni w kilku językach: po polsku, łacinie, angielsku, a także hindi. Grupa koncertowała zarówno dla katolików, jak i dla hinduistów. Twórca i opiekun zespołu, ks. Andrzej Szpak, nie krył radości podsumowując pobyt zespołu w Indiach. Polski salezjanin podkreśla, że przebiegał on bardzo harmonijnie, a członkowie zespołu czuli opiekę Opatrzności Bożej podczas tej niezwykłej podróży. Ostatni koncert Echa Sacrosongu odbył się w nuncjaturze apostolskiej w Delhi i zapoczątkował nieformalnie obchody 25. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Indii.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.