Ponadprzeciętne wyniki w rankingach osiągnęły katolickie szkoły Anglii i Walii. Wyniki te potwierdzają dwa różne raporty bazujące na danych brytyjskiego ministerstwa oświaty. Szkoły katolickie – podkreślają oba dokumenty – w wielu kryteriach konsekwentnie przekraczają średnią osiąganą w szkołach państwowych.
O tym, że katolicka edukacja jest ważnym przyczynkiem dla przyszłości społeczeństwa przypomniał bp Malcolm McMahon. Odpowiedzialny za katolickie placówki hierarcha przyznał, iż rankingi dobrze ukazują, że jeśli pieniądze podatników skieruje się do placówek katolickich, przyniosą one najlepsze rezultaty.
W raportach podkreśla się, że wizytówką placówek prowadzonych przez Kościół jest zwracanie uwagi na rozwój osobisty i satysfakcję z pobytu w szkole. Wychowawcy proponują zajęcia z duchowości oraz przedmioty o życiu społecznym, moralnym i kulturowym. Szkoły katolickie Wielkiej Brytanii są też znane z dużo bogatszej mozaiki etnicznej, niż placówki państwowe. 30 proc. uczniów uczęszczających do ośrodków katolickich należy do innych wyznań. Szkoły cieszą się też dużą popularnością wśród obcokrajowców, którzy wysyłają dzieci na naukę do Wielkiej Brytanii.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.