Powstanie film o księdzu Tadeuszu Styczniu

Tegoroczna wizyta w Rzymie Salwatoriańskiego Apostolatu Internetowego była ściśle związana z podjętą inicjatywą produkcji filmowej o zmarłym w ubiegłym roku ks. Tadeuszu Styczniu. Ten znany i ceniony etyk potrafił kochać ludzi napotkanych na swojej drodze bez wyjątków.

 

Urodził się w Wołowicach, 21 grudnia 1931 roku. Po II wojnie światowej wstąpił do tajnego seminarium zakonnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Pociągnięty myślą Ojca Jordana pragnął wszystkim ludziom na wszelkie sposoby głosić Jezusa Chrystusa. Już za czasów studenckich droga tego wielkiego człowieka zeszła się z drogą innego wybitnego Polaka - ks. Karola Wojtyły. To pod jego czujnym okiem ks. Styczeń pisał i obronił pracę magisterską, następnie pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu etyki. Po czym sam został na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wykładowcą. Ks. Styczeń podobnie jak ks. Wojtyła dostrzegał oczywistą godność osoby, domagając się podejmowania konsekwencji z tym związanych, we wszelkich sferach życia ludzkiego.

Chcąc przedstawić życie i myśl tak wybitnego polskiego personalisty chrześcijańskiego zrodziła się idea zrealizowania filmu dokumentalnego, niosącego ze sobą wartości, jakimi w życiu kierował się prof. Tadeusz Styczeń. Warto podkreślić, jak wiele dobrych wspomnień i myśli pojawia się wraz z imieniem ks. Tadeusza w rozmowach z zaproszonymi gośćmi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Piątek
  wieczór
  24°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  wiecej »