ONZ zawiesiło Libię

Zgromadzenie Ogólne ONZ zawiesiło we wtorek jednomyślnie Libię w prawach członkowskich oenzetowskiej Rady Praw Człowieka z powodu stosowania przemocy wobec uczestników protestów antyrządowych.

Zgromadzenie Ogólne, w skład którego wchodzą 192 państwa, zdecydowało zgodnie o zawieszeniu Libii, po tym jak Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun zaapelował o podjęcie "definitywnych środków" przeciw przywódcy libijskiego reżimu, Muammarowi Kadafiemu.

W Genewie podczas piątkowej sesji nadzwyczajnej Rada Praw Człowieka zażądała zawieszenia Libii w prawach członkowskich oenzetowskiej Rady; by wejść w życie wniosek wymagał decyzji Zgromadzenia Generalnego ONZ.

Zawieszenie Trypolisu nie jest permanentne, ale nie pozwala Libii na uczestniczenie w posiedzeniach Rady Praw Człowieka do czasu podjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ decyzji o przywróceniu temu państwu statusu członka.

Pewne zastrzeżenia co do tej decyzji zgłosił ambasador Wenezueli, Jorge Valero, który powiedział, że powinna była zostać podjęta dopiero po "starannym śledztwie".

Ambasador USA przy ONZ Susan Rice powiedziała, że w Radzie praw Człowieka "nie ma miejsca dla tych, którzy strzelają do własnego ludu".

"Kadafi stracił wszelką legitymację do sprawowania władzy" - dodała Rice - "Musi odejść i musi odejść natychmiast".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »