Zaproszenia ślubne na 2023 rok – co będzie modne w papeterii? Odpowiadamy!

Organizując ślub, prędko nadchodzi moment, w którym trzeba zatroszczyć się o zaproszenia. Jak wybrać idealne i modne na rok 2023? W trendach pojawiło się kilka zaskakujących nowinek!

Kiedy wybrać zaproszenia ślubne na 2023?

O zaproszeniach ślubnych warto pomyśleć, mając już ustalone datę ślubu, miejsce zaślubin i przyjęcia oraz listę gości. To podstawowe informacje, znane wam u samego początku przygotowań do ślubu. Skoro zatem zaproszenia na ślub należy wybrać tak wcześnie, to jak wybrać takie, które idealnie trafią w aktualne trendy? Spokojnie – cykle sezonów mody ślubnej uwzględniają czas potrzebny młodej parze na przygotowanie idealnego wesela, dlatego już teraz spokojnie można przewidzieć, jaka stylistyka będzie obowiązywała zaproszenia ślubne 2023 roku. Jeśli więc zależy wam na tym, by wszystko było perfekcyjnie dopracowane i liczyliście na dobranie zaproszeń pod kątem stylu całego przyjęcia, zacznijcie poszukiwania już dziś. Zaproszenie ślubne może okazać się cennym puzzlem w układaniu wizji całości, a może nawet nieoczekiwaną inspiracją!

Zaproszenia ślubne 2023: złoto

W kwestii estetyki w nowym sezonie ślubnym projektanci graficzni proponują kilka interesujących innowacji dotychczasowych trendów. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się proste zaproszenia ślubne, oparte na geometrycznych rysunkach i niewielkiej ilości zdobień. Ta tendencja nadal jest w modzie, jednak zaproszenia ślubne na 2023 rok odświeżone są nowymi pomysłami. Przede wszystkim coraz większą dominację zyskuje złoto. Złote linie i napisy zestawiane są teraz z każdym tłem, nawet nieoczywistym – bardzo jasnym, białym i kremowym lub połyskującym i ciemnym.

Zaproszenia ślubne 2023: lineart

Ślubną papeterię podbija coraz bardziej popularny styl graficzny nazywany line art. Grafika liniowa albo sztuka jednej kreski to taki styl rysunku, który zbudowany jest pojedynczym, wyraźnym konturem, zakrzywiającym się i wijącym, by nie tracić ciągłości jednej linii. Takie rysunki cechuje duża subtelność oraz wysokiej jakości efekt artystyczny. Wybierając zaproszenia z rysunkami lineart na froncie na pewno zrobicie na gościach wielkie wrażenie i znakomicie wpiszecie się w najświeższą modę.