Polska rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała szkołom z zachodniej części obwodu chersońskiego, na południu Ukrainy, 36 wagonów pomocy materialnej, w tym m.in. ławki, krzesła i szafki; placówki edukacyjne są tam obecnie remontowane i przywracane do użytku po okresie rosyjskiej okupacji. Dziękujemy polskim darczyńcom - powiadomiły w piątek władze Chersońszczyzny.
Pociąg przewożący meble szkolne z Polski przybył na dworzec kolejowy w Chersoniu. Część pomocy została już przekazana do liceum w miejscowości Kyseliwka - czytamy w komunikacie chersońskiej administracji obwodowej opublikowanym na Telegramie (https://t.me/khersonskaODA/4952).
"Dziękujemy polskim darczyńcom z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za wsparcie naszych uczniów i nauczycieli! Mamy przyszłość" - przyznały regionalne władze.
Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru, w tym m.in. Kyseliwka, są od listopada ubiegłego roku kontrolowane przez władze w Kijowie. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki znajdują się pod rosyjską okupacją.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.