Ma być miejscem społecznej integracji, solidarności i wspólnej pracy dla kobiet włoskich i z obcych krajów. Miejsce udostępniła im rzymska parafia św. Polikarpa w rejonie Appio Claudio.
Inauguracja odbyła się 9 maja. „Sartoria Etica (Krawiectwo Etyczne) narodziła się jako miejsce szkoleń zawodowych dla kobiet bengalskich, szukających pracy, i ma na celu integrację międzykulturową i zrównoważony rozwój środowiskowy” - wyjaśnia portal Roma Today.
Pracownia krawiecka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9-12 i przeznaczona jest do nauki - na zmiany - szwaczek na czterech stanowiskach. Na razie zapisane są tu dwie Włoszki i pięć Bengalek. Dwie inne uczęszczają na kurs kroju i szycia, organizowany przez Kościół waldensów.
„Projekty, które zrodziły się w optyce inkulturacji i współistnienia, pozwalają obcokrajowcom ofiarować to, co najlepsze, sobie samym i nam” - stwierdził bp Benoni Ambarus, diecezjalny delegat ds. diakonii charytatywnej.
Projekt - jak zaznacza RT - spotkał się z pełną aprobatą Francesco Laddagi i Adriany Rosasco, przewodniczącego i radnej dzielnicy VII, którzy widzą w pracowni Sartoria Etica „piękny znak solidarności, integracji i pośrednictwa pracy oraz doskonały przykład otwartości społeczeństwa”.
Natomiast bp Ambarus zapewnił zarządzających dzielnicą, że jeśli oni znajdą jakiś lokal dla kobiet chcących rozpocząć działalność gospodarczą po kursach, Caritas może sfinansować na początek start-up.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.