Niedziela z "Małym Gościem" na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbyło się ogólnopolskie spotkanie czytelników czasopism katolickich dla dzieci. Było słonecznie, wesoło i głośno.

Maryjne sanktuarium ojców Paulinów przywitało uczestników spotkania słoneczną pogodą i licznymi atrakcjami. Wydarzenie zapoczątkowała Msza święta na jasnogórskich błoniach. W czasie homilli ks. Tomasz Jaklewicz, który w Małym Gościu Niedzielnym jest autorem rubryki „Jak to jest”, gdzie dzieci zwracają się ze swoimi problemami związanymi z wiarą czy ze zwykłymi, codziennymi sprawami, mówił o swoim odpisywaniu na listy. – Odpowiadając staram się wyobrazić sobie czytelnika. Aby to nie był tylko zwykły tekst, ale aby doszło do spotkania, aby popatrzeć sobie w oczy mówił kapłan. Spotkanie z czytelnikami jest idealną okazją aby porozmawiać, poznać się.

Niedziela z "Małym Gościem" na Jasnej Górze   Krzysztof Błażyca /Foto Gość

Na czytelników czekały redakcje sześciu czasopism katolickich dla dzieci – Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Mały Przewodnik Katolicki, Promyczek Dobra, Rycerzyk Niepokalanej, Staś.

Jak zgodnie zauważają wszystkie redakcje mimo zmieniającego się i trudnego dla wiary świata, czasopisma katolickie, starają się być przewodnikami dla najmłodszych i przyjaciółmi. Atmosfera, zainteresowanie i życzliwe rozmowy świadczą, że są też potrzebne.

Niedziela z "Małym Gościem" na Jasnej Górze   Krzysztof Błażyca /Foto Gość

Na dzieci i ich rodziny z całej Polski, w miejscu idealnym na takie spotkanie, czyli u Mamy Maryi, na Jasnej Górze czekała masa atrakcji. Kącik foto, darmowe lody dla uczestników, warsztaty różańcowe, stoiska z watą cukrową i uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Dodatkowo przygotowano konkursy z nagrodami, a ze sceny czas umilały występu Małego Chóru Wielkich Serc i Magdy Anioł.

Na koniec konferencję wygłosił znany z Tik Toka ks. Sebastian Picur.

Niedziela z "Małym Gościem" na Jasnej Górze   Krzysztof Błażyca /Foto Gość
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
17°C Czwartek
rano
26°C Czwartek
dzień
27°C Czwartek
wieczór
22°C Piątek
noc
wiecej »