Ponad 10 tys. osób odwiedziło już Targi Wydawców Katolickich trwające od piątku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. W sobotę specjalnym Papieskim Pociągiem na Targi przyjechało z Krakowa ponad 150 gości.
Impreza, która uroczyście otworzył w piątek nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore zakończy się w niedzielę wieczorem.
W targowy weekend ulicami Warszawy jeździ specjalny tramwaj Targów Wydawców Katolickich, który bezpłatnie dowozi chętnych do odwiedzenia Targów. Podczas trasy odbywają się konkursy, losowanie nagród, darmowych kart wstępu na Targi i inne ciekawe inicjatywy związane z książką.
Tramwaj, który w niedzielę będzie kursował w godz. 11-17 przejedzie trasą: Pętla Bazylika – Kawęczyńska-Bazylika –Kawęczyńska – Kijowska – Targowa – Zieleniecka – Most Poniatowskiego – Al.
Jerozolimskie – Towarowa – Al. Solidarności – Targowa – Kijowska – Kawęczyńska – Pętla Kawęczyńska –Bazylika. Czas przejazdu po trasie około 57 minut.
Już od piątku kolejki po autografy ustawiały się do m.in. do: o. Leona Knabita, bp. Antoniego Długosza, Wandy Półtawskiej i Adama Bujaka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Franco Bucarellim, autorem książki „Papież wysłuchanych modlitw”.
Znany włoski watykanista opowiadał m.in. o swojej korespondencji z Ali Agcą - niedoszłym zabójcą Jana Pawła II oraz spotkaniu, jakie odbył z nim w tureckim więzieniu. Turek zapewniał Bucarelliego, że nie może zdradzić mocodawców zamachu, bo jego rodzina zostałaby zgładzona...
Z okazji nadchodzącej beatyfikacji Jana Pawła II wydawcy przygotowali blisko 100 tytułów dokumentujących Jego pontyfikat i posługę.
Na wielu stoiskach odwiedzający targi mogą kupić książki po znacznie obniżonych cenach. Rabaty sięgają nawet 40 - 50 proc. Ponadto w specjalnym namiocie ustawionym przed Arkadami Kubickiego działa, cieszący się dużą popularnością punkt z tanią książką.
Kac nakazał wojsku "bezkompromisowe działanie z całą stanowczością", by zapobiec takim wydarzeniom.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
W III kw. br. 24 spółki giełdowe pozostające pod kontrolą Skarbu Państwa zarobiły tylko 7,4 mld zł.
Uroczyste przekazanie odbędzie się w katedrze pw. Świętego Marcina w Spiskiej Kapitule na Słowacji.