Igrzyska Europejskie - złoty medal Roberta Krasonia w kickboksingu, brązowy medal Polaków w deblu w teqballu i srebrny w kajakarstwie górskim

Polska zakończy udział w IE z dorobkiem 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych medali.

Kickbokser Robert Krasoń (86 kg) wygrał w Myślenicach z reprezentantem Hiszpanii Mohammedem Hamdim Hajjim w finale i zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich w formule full contact. To 50. i ostatni medal biało-czerwonych w tej imprezie.

Brązowe krążki w tej dyscyplinie zdobyli Oskar Sobański (63,5 kg), Jakub Pokusa (75 kg), Kinga Szlachcic (60 kg) i Karolina Juja (70 kg).

Adrian Duszak i Marek Pokwap zdobyli w Krakowie brązowy medal w deblu Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w teqballu

Wcześniej w niedzielę Polacy ulegli w półfinale duetowi węgierskiemu Csaba Banyik - Balazs Katz 1:2 (12:10, 9:12, 7:12).

Pierwotnie półfinałowe spotkanie miało się odbyć w sobotę, ale późnym wieczorem tego dnia - po wygraniu pierwszego seta przez Węgrów 12:6 - mecz na Rynku Głównym w Krakowie przerwano na początku drugiej partii z powodu zbyt śliskiej nawierzchni. W niedzielę rozegrano spotkanie od początku.

Tym razem to Polacy wygrali pierwszego seta, lecz w kolejnych przewaga wysoko notowanych Węgrów była już wyraźna.

Krótko po tym "opóźnionym" półfinale Duszak i Pokwap przystąpili do meczu o brąz. Rozgrzani zawodnicy gospodarzy wygrali pierwszą partię aż 12:1. Rywale sprawiali wrażenie, jakby potrzebowali znacznie więcej czasu na odpowiednie wejście w mecz.

W drugim secie to Gyoergydeak i Ilyes okazali się lepsi, a w trzecim walka była bardzo zacięta. Od stanu 9:9 Polacy zdobyli dwa kolejne punkty, więc mieli dwie piłki meczowe (11:9). Pierwszą rumuńscy zawodnicy obronili, ale przy drugiej - po mocnym ataku Polaków - byli już bez szans.

Wcześniej Duszak wywalczył srebro w singlu (po porażce z Gyoergydeakiem 0:2), Pokwap i Alicja Bartnicka zdobyli brąz w rywalizacji mikstów, natomiast Bartnicka i Ewa Kamińska sięgnęły po brąz w rywalizacji deblistek

Ta dyscyplina, która przyciągnęła na Rynek Główny sporo kibiców, stanowi w pewnym sensie połączenie piłki nożnej z tenisem stołowym.

Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w konkurencji C1. Na krakowskim torze "Kolna" zwyciężyła Niemka Elena Lilik, a trzecia była Brytyjka Mallory Franklin.

Zwolińska wywalczyła już drugi medal na tej imprezie. W sobotę w swojej koronnej konkurencji K1 też była druga.

W rywalizacji C1 mężczyzn złoty medal zdobył Brytyjczyk Ryan Westley, drugi był Hiszpan Miguel Trave, a trzeci Vacalav Chaloupka z Czech. Kacper Sztuba zajął 10. miejsce.