„Sztuczna inteligencja i pokój" - to temat kolejnego Orędzia na Światowy Dzień Pokoju – poinformowała Dykasteria do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka.
Niezwykłe postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji mają coraz większy wpływ na ludzką działalność, życie osobiste i społeczne, politykę i gospodarkę –czytamy w watykańskim komunikacie. Przypomniano, że Papież Franciszek domaga się otwartego dialogu na temat znaczenia tych nowych technologii, posiadających możliwości destrukcyjne i skutki ambiwalentne. Zwraca on uwagę na potrzebę czujności i działania, aby logika przemocy i dyskryminacji nie zakorzeniła się w produkcji i korzystaniu z takich narzędzi, kosztem najbardziej wrażliwych i wykluczonych. Niesprawiedliwość i nierówności podsycają konflikty i antagonizmy - zaznaczono. Pilna potrzeba odpowiedzialnego ukierunkowania koncepcji i wykorzystania sztucznej inteligencji, tak aby służyła ona ludzkości i ochronie naszego wspólnego domu, wymaga rozszerzenia refleksji etycznej nad sferą edukacji i prawa.
Ochrona godności osoby i troska o braterstwo skutecznie otwarte na całą rodzinę ludzką są niezbędnymi warunkami, aby rozwój technologiczny przyczyniał się do promowania sprawiedliwości i pokoju na świecie – pisze w komunikacie Dykasteria do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.