23 września po raz siódmy mężczyźni z całej Polski wezmą udział w Oblężeniu Jasnej Góry. Temat tegorocznej pielgrzymki, organizowanej przez wspólnotę Mężczyźni świętego Józefa, to "Mężczyzna w Kościele".
"Potrzebujemy odkryć męskie powołane które w pełni realizuje się w domowym Kościele oraz wspólnocie parafialnej" - mówią organizatorzy. Zwracają uwagę, że coraz więcej mężczyzn w Polsce chce jak święty Józef brać odpowiedzialność za swoje rodziny. "Bóg potrzebował świętego Józefa, by Jezus wzrastał w pełnej rodzinie. Każde dziecko potrzebuje ojca, a każda żona męża." - dodają organizatorzy.
Spotkanie na Jasnej Górze poprzedzą tygodniowe warsztaty "Nasze doświadczenie Kościoła", które rozpoczną się w niedzielę 17 września. Będzie w nich można wziąć udział osobiście w poszczególnych miastach lub online.
Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 23 września o godz. 10 w auli ojca Kordeckiego warsztatem o Kościele, pod kierunkiem księdza Grzegorza Strzelczyka, a zakończy o 21 Apelem Jasnogórskim. O godzinie 18.30 Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Adrian Galbas, metropolita katowicki. Wśród prelegentów są ksiądz Mirosław Tosza - założyciel wspólnoty Betlejem, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym i Aleksander Bańka, doktor filozofii, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, mąż i ojciec.
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce - zapisywać można się indywidualnie i w ramach wspólnot oraz grup parafialnych poprzez stronę oblezenie.mezczyzni.net.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.