9 dni, 24 godziny na dobę – to inicjatywa Nowenny do Miłosierdzia Bożego, która została podjęta w Chicago przez grupę prawniczą The Thomas More Society, której celem jest obrona praw i promowanie szacunku do życia ludzkiego.
Nowenna rozpoczęła się w centrum miasta w Wielki Piątek i potrwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Nieustanne modlitwy odbywają się na najbardziej znanym w mieście placu Daley Plaza, który każdego dnia przemierzają dziesiątki tysięcy osób.
Koło znanej rzeźby Pabla Picassa, będącej wizytówką miasta, ustawiono 15-metrowy drewniany krzyż, a tuż obok niego wizerunek Jezusa Miłosiernego o rozmiarach 2 na 3 metry. W modlitwach uczestniczą grupy zorganizowane z różnych chicagowskich parafii, jak również osoby niezrzeszone.
Każdego dnia o godzinie trzeciej po południu zebrani modlą się o nawrócenie miasta Chicago, Ameryki i całego świata. Wśród celów przedsięwzięcia jest propagowanie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
W Poniedziałek Wielkanocny w modlitwach uczestniczyła grupa kilkuset młodych ludzi należących do ruchu pro-life. Modlili się oni na różańcu utworzonym z żółtych balonów z czarnymi napisami „Życie”. Po modlitwie żółte balony wzbiły się w niebo, symbolizując unoszenie się ich modlitw nad miastem.
Wielu organizatorów znanych jest w Chicago z propagowania również innych przedsięwzięć modlitewnych. Są wśród nich ludzie zaangażowani w budowanie archidiecezjalnego centrum Miłosierdzia Bożego.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.