Festiwal Filmoteki Szkolnej odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2011 w Warszawie. To już druga edycja przeglądu organizowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Festiwal Filmoteki Szkolnej jest posumowaniem efektów całorocznej pracy z filmem uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Akcja! Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć m.in. reportaże z lekcji filmowych, propozycje cykli tematycznych autorstwa uczniów, czy prezentacje multimedialne związane z Filmoteką Szkolną.
13 czerwca uczestnicy będą zwiedzać wytwórnie, studia i archiwa filmowe (Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, TPS Studio Filmowe, The Chimney Pot, Warszawska Szkoła Filmowa, Studio Miniatur Filmowych, Studio New Born) oraz wezmą udział w warsztatach i nocnym maratonie filmów uczniowskich.
14 czerwca w godzinach 11.00-13.30 w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędą się targi szkolnych projektów filmowych, podczas których młodzież będzie miała okazję zaprezentować efekty całorocznej pracy zaproszonym gościom. Ekspertami rozmawiającymi z młodzieżą będą m.in.: Paweł Sala, Anna Wydra, Marcin Latałło, Andrzej Mastalerz i Jowita Budnik. W Festiwalu wezmą udział uczniowie z 40 szkół z całej Polski, łącznie będzie to ponad 160 osób.
Wśród projektów znajdą się m.in. pokazy plakatów filmowych, fotorelacje z wydarzeń filmowych organizowanych w szkołach, propozycje cyklów filmowych autorstwa uczniów, reportaże z lekcji filmowych, reportaże o tym, jak powstawał film uczniowski.
O godzinie 18.30 w Kinie Kultura w Warszawie odbędzie się premiera projektu „Jak zrobić film” i filmów nagrodzonych w konkursie „Filmoteki Szkolnej. Akcji” oraz „Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej”.
Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska. (agata.sotomska@pisf.pl, tel. 608-074-767)
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.