Episkopat popiera projekt zakazujący aborcji

Episkopat popiera obywatelski projekt ustawy wprowadzający w Polsce całkowitą ochronę życia i wzywa w nim wiernych do modlitwy w intencji parlamentarzystów.

– „Wspierajmy te wielkie inicjatywy poprzez uwrażliwianie wiernych, a wśród nich parlamentarzystów, którzy podejmą debatę nad tym projektem projekt” – czytamy w specjalnym komunikacie Rady ds. Rodziny oraz przewodniczącego Episkopatu Polski abp Józefa Michalika.

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu odbędzie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się 28 czerwca. W związku z tym Episkopat wzywa wszystkich wiernych do modlitwy w intencji polityków, aby zagłosowali „zgodnie z prawem Bożym”. Do tej modlitwy zachęcać mają księża wszystkich wiernych, a także ruchy i organizację katolickie, Róże różańcowe oraz zakony.

Oto pełny tekst komunikatu:

Czcigodni Księża

W związku ze zbliżającą się debatą sejmową nad obywatelskim projektem ochrony poczętego życia, wspartym podpisami blisko sześciuset tys. obywateli, prosimy – Rada ds. Rodziny KEP w porozumieniu z Przewodniczącym Konferencji – aby zachęcić do wielkiej modlitwy wszystkich wiernych, zwłaszcza ruchy i organizacje katolickie, Róże różańcowe oraz zakony – w intencji posłów i senatorów, aby głosowali zgodnie z prawem Bożym i stanęli w obronie życia bezbronnych istot ludzkich.

Wspierajmy te wielkie inicjatywy poprzez uwrażliwianie wiernych, a wśród nich parlamentarzystów, którzy podejmą debatę nad tym projektem.

Z wyrazami szacunku

Kazimierz Górny

Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

3 czerwca 2011 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »