Kościelny atlas geograficzno-statystyczny ukazał się już w szóstym wydaniu. Jego cztery pierwsze egzemplarze wręczył dziś Papieżowi abp Fernando Filoni, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, której staraniem Atlas Hierarchicus wydano.
Szefowi misyjnej dykasterii towarzyszyli na audiencji redaktor obecnego wydania, ks. Giancarlo Girardi SVD, i dyrektor wydawnictwa Papieskiego Uniwersytetu Urbaniańskiego „Urbaniana University Press”, które je opublikowało, o. Leonardo Sileo OFM.
Atlas Hierarchicus zawiera liczne mapy oraz dane geograficzne, statystyczne i historyczne dotyczące aktualnej obecności katolików na wszystkich kontynentach. Obecne wydanie opatrzone jest słowem wstępnym Benedykta XVI, co już samo wskazuje na znaczenie tego dzieła. Powstało ono przy współpracy z Kongregacjami ds. Ewangelizacji Narodów, dla Kościołów Wschodnich i ds. Biskupów oraz watykańskim Sekretariatem Stanu, jak też z kurią generalną księży werbistów. Wykorzystano materiały kartograficzne i statystyczne, którymi dysponują te instytucje. Publikacja zawiera pełny spis diecezji i równorzędnych jednostek administracji kościelnej. W szczególności uwzględniono nowe Kościoły partykularne, powstałe w ciągu ostatnich 20 lat, jakie upłynęły od poprzedniej edycji „Atlasu Hierarchicznego”. Obecne wydanie wymagało czterech lat wytężonej pracy. Użyto w nim języków: włoskiego, angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego.
Trzy poprzednie wydania Atlas Hierarchicus – od trzeciego do piątego – opublikowano w latach 1968-1992 staraniem księży werbistów w Sankt Gabriel Verlag w Mödlingu w Austrii. Wydanie z 1992 r. opracował ks. Zenon Stężycki SVD.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.