Ruch Czystych Serc był w Zabawie

Przez 9 dni przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa działało Miasteczko Modlitewne. Spotkała się tam młodzież z Ruchu Czystych Serc z różnych stron Polski oraz miejscowi parafianie. W ten sposób przygotowywali się do przypadających dziś 113. urodzin błogosławionej, która zginęła w obronie czystości mając 16 lat.

W czasie Eucharystii pod przewodnictwem moderatora Ruchu Czystych Serc, ks. Mieczysława Piotrowskiego TChr została odsłonięta tablica potwierdzająca, że Zabawa jest światowym centrum tego ruchu.

W ciągu 9 dni (od 25 lipca do 2 sierpnia), codziennie od 100 do 200 osób uczestniczyło w spotkaniach organizowanych w Miasteczku Modlitewnym. Jego młodzi mieszkańcy nocowali w namiotach, a w ciągu dnia uczestniczyli w konferencjach i spotkaniach w grupach a także we Mszy św. i adoracjach. W czasie tych spotkań uczyli się modlitwy na wzór swojej patronki bł. Karoliny.

Każdy dzień miał swój temat przewodni związany z modlitwą. Nad duchową stroną Miasteczka czuwał ks. Piotr Adamczyk – rekolekcjonista ze Starego Sącza, przy modlitewnym wsparciu sióstr klarysek z tamtejszego klasztoru. Wielu młodych korzystało z możliwości indywidualnej rozmowy z osobą duchowną.

Głównym celem tego spotkania modlitewno-formacyjnego było przybliżanie postaci bł. Karoliny. Jego organizatorami byli: parafia w Zabawie, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy wsparciu starostwa powiatowego. Patronat honorowy nad Miasteczkiem objął biskup tarnowski Wiktor Skworc.

«« | « | 1 | » | »»
 • michzol
  02.08.2011 23:48
  Ruch Czystych Serc to wspaniała inicjatywa, przybliżająca młodych ludzi do Miłosiernego Boga i ucząca patrzenia na ciało swoje i innych ludzi jako świątynię Ducha Świętego, a nie przedmiot czy zabawkę. RCS wychowuje młodzież do odpowiedzialnego traktowania swojej płciowości, seksualności, i czerpania z niej autentycznej radości, a nie jedynie chwilowej przyjemności. Bł. Karolino, módl się za nami!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  wiecej »