Prezydent skarcił ministra

- Wpis ministra Sikorskiego był absolutnie nie w porę, ale dyskusja o Powstaniu Warszawskim jest potrzebna - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, komentując słowa szefa dyplomacji, który określił je na Twitterze mianem „narodowej katastrofy” i zamieścił link do strony internetowej przeciwników kultu jego sprawców.

 Wypowiedź Sikorskiego skrytykowali nie tylko - co można było zakładać „w ciemno” - politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale także m.in. Władysław Bartoszewski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, wielu powstańców oraz publicystów.  Prezydent przyznał, że sam był wychowywany w duchu poświęcenia i szacunku dla ofiary powstańców, ale przyznał, iż w jego rodzinnym domu zawsze dochodziło do wymiany różnych opinii o sensie tego wydarzenia.  - Nie mam nic przeciwko dyskusji i ta dyskusja powinna się toczyć, ale ważne jest jak i kiedy -  stwierdził Komorowski, po czym dodał, że wpis Sikorskiego jest „nieprzyjemny”.

«« | « | 1 | » | »»
 • refleksja
  03.08.2011 10:23
  Wiem, że poglądy "Gościa Niedzielnego" nie pozwolą przepuścić tego komentarza, ale niech chociaż cenzor sobie przeczyta, co sądzi o tym POLSKA PRAWICA. Znakomity komentarz zamieścił JKM: "Otóż po pierwsze: KIEDY mielibyśmy wypowiadać się n/t powstania jak nie przy okazji obchodów rocznicy tego powstania???
  A po drugie: nasza krytyka dotyczy ludzi, którzy decydowali o wybuchu powstania. Żaden z nich już nie żyje. Natomiast nikt nie ma pretensji do powstańców!! Zgłosili się do Armii Krajowej, dostali rozkaz – to walczyli. Co więcej: walczyli naprawdę znakomicie – co uznawali przecież i Niemcy. Ja też ich bardzo wysoko cenię – i nie wątpię, że p.Radek też.
  Więc CZYJE niby uczucia żeśmy z p.Radkiem urazili???"
 • stu
  03.08.2011 11:43
  Te wypowiedzi (R. Sikorskiego i B. Komorowskiego) wpisują się w szerszy prąd dewaluacji i relatywizacji podstaw tożsamości Polaków.
  Jedynie jedna rzecz nie podlega relatywizacji: bezwzględna i wyłączna odpowiedzialność narodu polskiego za Jedwabne, za które już nawet B. K. przepraszał.

  Zadziwia mnie nasz Prezydent...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Wtorek
  noc
  17°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »