Nowa ewangelizacja jest przedmiotem trwającego w Castelgandolfo dorocznego spotkania byłych studentów obecnego Papieża (25-28 sierpnia). Tzw. Krąg Uczniów Prof. Ratzingera spotyka się tam co roku latem, by dyskutować na aktualne tematy teologiczne.
Posiedzenie odbywające się w ośrodku kongresowym Mariapoli gromadzi ok. 40 osób, w tym nie tylko byłych studentów Benedykta XVI, ale również osoby, które przygotowywały swoje doktoraty w oparciu o badania tekstów teologicznych Josepha Ratzingera. Są wśród nich: arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schoenborn OP, hamburski biskup pomocniczy Hans-Jochen Jaschke oraz sekretarz Papieskiej Rady ds. Kultury, ks. Barthélémy Adoukonou.
Dyskusja toczy się wokół dwóch referatów. Pierwszy z nich, autorstwa Hanny-Barbary Ger-Falkowitz, specjalistki z zakresu filozofii religii z Drezna, poświęcony jest problematyce przekazywania Słowa Bożego światu, który stawia opór. Autorem drugiego jest Otto Neubauer, dyrektor wiedeńskiej Akademii Ewangelizacji Wspólnoty Emanuel. Prelekcja dotyczy ubóstwa jako metody nowej ewangelizacji.
Na najbliższą niedzielę, w ostatni dzień posiedzenia, przewidziano spotkanie uczestników sympozjum z Benedyktem XVI. Uczniowie prof. Ratzingera wezmą udział w Mszy św. z Papieżem oraz modlitwie Anioł Pański.
- Brat podniósł rękę na swego brata, dlatego te miejsca wołają o pojednanie.
W inscenizacji słynnej bitwy wzięło udział 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich.
12 i 13 lipca 1943 roku niemieccy żandarmi i esesmani zamordowali w tej wsi 204 osoby.
28 zabitych w izraelskich nalotach, 30 osób zastrzelonych w punkcie pomocy humanitarnej.
Raport o przyczynach katastrofy samolotu Boeing 787 Dreamliner w Indiach.