Dyskoteka na cześć św. Stanisława Kostki

Dyskoteką chcą uczcić św. Stanisława Kostkę i Tydzień Wychowania. Łódzcy oazowicze organizują w sobotę (17 września) bezalkoholową dyskotekę w Centrum Rozrywki "Fikołkowo". Dochód będzie przeznaczony na wsparcie akcji "Kruszyć kajdany zła". W jej ramach w więzieniach i poprawczakach na terenie archidiecezji łódzkiej odbędą się koncerty ewangelizacyjne.

Impreza rozpocznie się Mszą świętą w kościele Matki Boskiej Fatimskiej. "Będziemy w jej trakcie prosić Boga, źródło mądrości i radości, o przeprowadzenie młodych przez trudny czas ich dorastania" - mówi ks. Michał Misiak z Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Łodzi.
"Po Mszy przejdziemy tanecznym krokiem poloneza na salę, gdzie do północy będziemy bawić się na bezalkoholowej imprezie" - dodaje kapłan. w trakcie dyskoteki będzie możliwość porozmawiania o duchowych problemach z księdzem i modlitwy ze wszystkimi uczestnikami zabawy.
"Chcemy przez modlitwę i zabawę zamanifestować wolność i radość, którą daje mam Jezus. Coraz więcej młodzieży szuka takiej formy zabawy" - mówi ks. Misiak. Oazowicze chcą też przypomnieć postać św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
"Z pozoru mogłoby się wydawać, że pobożny chłopiec, żyjący z głową w niebie nie pasuje do dzisiejszej młodzieży. Jednak gdy dokładnie wczytamy się w jego życiorys możemy dostrzec, jak wiele młodzi mogą się od niego nauczyć - podkreśla Karolina Ignatowicz z Diakonii. – Odwaga, konsekwencja i determinacja w dążeniu do celu to cechy, które wyróżniały św. Stanisława. Mamy nadzieję, że spotkanie z nim pomoże młodym odkryć, że można płynąć pod prąd i żyć inaczej, niż dyktuje świat" - dodaje Karolina.
Zabawa odbędzie się w Centrum Rozrywki "Fikołkowo". "Nieprzypadkowo wybraliśmy do miejsce. Odeszliśmy od organizowania imprez w klubach, gdzie na co dzień podawany jest alkohol. Ale w tym miejscu już niebawem zostanie utworzona filia chrześcijańskiej szkoły tańca Dance Hope. Planujemy też prowadzić tam zajęcia pierwszej w Polsce chrześcijańskiej Szkoły Parkour dla dzieci i młodzieży" - podkreśla ks. Misiak.
Dochód z imprezy będzie przeznaczony na wsparcie akcji "Kruszyć kajdany zła", prowadzonej przez młodzież z oazy i Maleo Reggae Rockers. "Chodzi o koncerty ewangelizacyjne w więzieniach i poprawczakach na terenie naszej diecezji" - opisuje kapłan.
"Dyskoteka będzie uwieńczeniem dyskusji na temat chrześcijańskiego wychowania i praktycznym zastosowaniem postulatów dotyczących Nowej Kultury" - podkreśla ks. Misiak.
Bilet wstępu na dyskotekę kosztuje 5zł. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 18.30 w kościele Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYSKOTEKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
30°C Poniedziałek
dzień
32°C Poniedziałek
wieczór
28°C Wtorek
noc
21°C Wtorek
rano
wiecej »