Państwowa straż graniczna Ukrainy poinformowała, że jej odbywający patrol nad Krymem samolot został w czwartek ostrzelany z rosyjskiego posterunku w rejonie miasta Armiansk.
"Dziś około godziny 13 w trakcie patrolowania podlegającego kontroli regionu przygranicznego przez samolot straży granicznej demonstracyjnie otwarto do niego ogień z transportera opancerzonego znajdującego się na rosyjskim posterunku blokadowym koło Armianska" - głosi komunikat służby prasowej straży granicznej Ukrainy.
Dodaje, iż jest to już drugi przypadek użycia broni dla przeszkodzenia lotniczej działalności patrolowej straży granicznej. Jej nieuzbrojony samolot został ostrzelany w tym samym rejonie 8 marca.
Armiansk leży na Przesmyku Perekopskim, stanowiącym jedyne połączenie Półwyspu Krymskiego z lądem stałym.
Abp Galbas zaprasza na spotkanie o ochronie życia i zdrowia psychicznego.
Wielu liderów nadal mierzy zaangażowanie przez pryzmat wyników i realizacji celów.
"Chowanie urazy jest jak trzymanie się rozżarzonego węgla z zamiarem rzucenia nim w kogoś innego".
"Weźmiemy na cel tych, którzy (...) ułatwiają obchodzenie sankcji".
Rosja i Białoruś mogą przeprowadzić w Polsce operacje sabotażowe oskarżając Ukrainę.
To reakcja na zatrzymanie przez Izrael dwóch Kolumbijek płynących w międzynarodowej flotylli Sumud.