Kolarski mistrz świata Michał Kwiatkowski zadeklarował, że wystartuje w 72. Tour de Pologne - poinformowali organizatorzy wyścigu podczas konferencji prasowej w Warszawie.
"Dla mnie to powrót do Tour de Pologne. W 2012 roku przegrałem z Moreno Moserem, ale wspominam tę edycję z wielką przyjemnością. Start na polskiej ziemi w koszulce mistrza świata to coś wyjątkowego. Tęskniłem za polskimi kibicami, choć coraz częściej spotykam ich za granicą" - napisał Kwiatkowski w oświadczeniu przesłanym do organizatorów imprezy.
Złotemu medaliście MŚ w jego grupie Ettix-Quick-Step będzie pomagał inny polski kolarz - Michał Gołaś.
Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia. Zawodnicy rozpoczną rywalizację w Warszawie, a zakończą w Krakowie.
O sprawie poinformował wicepremier Ukrainy ds. odbudowy Ołeksij Kułeba.
Umowa z Hamasem nie była możliwa wcześniej - uważa premier Izraela.
Nazwisko nagrodzonej pokojowym Noblem tradycyjnie ogłoszono w Oslo.
Izraelskie wojsko robi krok w tył, Hamas wypuszcza zakładników. To jednak dopiero pierwszy krok.
Setki tysięcy najmłodszych żyją dziś na granicy przetrwania.