USA są gotowe włączyć się w proces szkolenia ukraińskich pilotów na samolotach F-16, jeśli chętnych pilotów będzie więcej niż miejsc w krajach strefy euro, powiedziała w poniedziałek w Waszyngtonie Sabrina Singh, zastępczyni rzecznika prasowego Pentagonu, poinformował Ukrinform.
"Jesteśmy otwarci na szkolenie pilotów, jeśli programy szkoleniowe w Europie są wypełnione, to jest warunek. Szkolenia prowadzą Dania i Holandia, więc jeśli nie będą miały możliwości wyszkolenia tylu pilotów, ilu chce wysłać Ukraina, to ich przeszkolimy" - powiedziała Singh.
Ukraina ustali dokładną liczbę pilotów, którzy przejdą szkolenie: "Ukraina podejmie decyzję, jeszcze liczą, ilu pilotów mają gotowych do przeszkolenia". Ukraińcy będą również musieli opanować "istotny" program języka angielskiego, co również zajmie trochę czasu, wskazała Singh.
Do przewagi na niebie Ukraina potrzebuje około 130 myśliwców. Ukraina i Holandia osiągnęły porozumienie w sprawie przekazania samolotów F-16. Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że Ukraina otrzyma 42 takie samoloty, poinformował Ukrinform.
Gwałtowna burza śnieżna uderzyła w rejon doliny Gama w sobotnią noc.
Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przed Tygodniem Misyjnym.
W badaniach laboratoryjnych zneutralizowało 98,5 proc. z ponad 300 wariantów HIV.
Przewodniczący jury Garrick Ohlsson zaznaczył, że decyzja była trudna.