Papieska intencja modlitewna na maj.
Zdaniem abp. Lorefice mafia kreuje „fałszywego ducha wspólnoty”.
... i przypomina, że papież w liście do katolików w Niemczech prosił ich o zachowanie więzów z Kościołem powszechnym.
Żaden naród ani żadna grupa społeczna nie może sobie w pojedynkę zapewnić pokoju, dobra, bezpieczeństwa i szczęścia.
Carlo Acutis, pierwszy w Kościele katolickim beatyfikowany z pokolenia „millenialsów”, ukończyłby 2 maja 30 lat.
Jego postać wznosi się 9 metrów nad ziemią. Głowa ma 1,5 metra, dłonie niewiele mniej. Z murów parafialnej stodoły błogosławi mieszkańcom wsi.
Konieczna jest maksymalna przejrzystość procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych - oświadczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Marcello Semeraro. Zapowiedział, że wkrótce wydany zostanie regulamin dla postulatorów procesów kanonicznych.
Caritas Wietnam uruchomiła program pomocowy, w ramach którego dostarczy do sąsiedniej Kambodży cztery miliony maseczek ochronnych. W kraju gwałtownie wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. W ostatnich dniach odnotowano tam 10 tys. nowych przypadków. Od połowy marca w Kambodży zawieszono wszystkie wydarzenia masowe i nabożeństwa religijne.
Nową, jeszcze ostrzejszą taktykę Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w walce z niekotrolowanymi przez siebie wspólnotami chrześcijańskimi, zarówno protestanckimi, jak i katolickimi, przedstawiło Radio Wolna Azja (RFA) – odpowiednik dawnej Wolnej Europy na Starym Kontynencie. Według rozgłośni dotyczy to zwłaszcza tzw. Kościołów domowych, czyli grup wiernych, spotykających się w ukryciu na modlitwie i rozważaniu Pisma Świętego.
Trwa maraton różańcowy o ustanie pandemii. Dziś ośrodkiem ogłoszonej przez Papieża Franciszka ogólnoświatowej mobilizacji modlitewnej jest Nazaret, a konkretnie Bazylika Zwiastowania wybudowana w miejscu, gdzie Archanioł Gabriel objawił się Maryi Pannie.