Dziś mija rok od pamiętnego apelu Papieża w sprawie uchodźców. 6 września ub. r., podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Franciszek poprosił, aby każda parafia w Europie przyjęła jedną rodzinę uchodźców.
Ekumeniczna Rada Kościołów w Czechach apeluje o szybkie przyznanie azylu politycznego chińskim chrześcijanom.
„Formacja seminaryjna jako przestrzeń wzrastania w wierze” to temat odbywającej się w Licheniu 52. Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.
O znaczeniu beatyfikacji kapłana archidiecezji krakowskiej ks. Władysława Bukowińskiego, która odbędzie się w Karagandzie w niedzielę 11 września, mówił przy okazji prezentacji zapisków przyszłego błogosławionego kard. Stanisław Dziwisz.
Ponad 1,5 tys. wykładowców z całego świata zgromadziło się w Rzymie, by wziąć udział w Jubileuszu Uniwersytetów i Ośrodków Badawczych. Spotkanie zostanie zainaugurowane jutro na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim i potrwa do niedzieli 11 września.
Papież zapewnił mnie o poparciu swoim i Sekretariatu Stanu dla naszego szpitala. Podkreślił, że musi się on rozwijać i być wielkim dziełem charytatywnym - mówi dr Mariella Enoc, przewodnicząca Rady Administracyjnej Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus.
Jej życie było jakby kontynuacją życia Chrystusa i jest dziś wzorem dla wiernych.
„Papież pragnął dotrzeć do was w sytuacji, w jakiej żyje każdy z was – powiedział abp Samuel Kleda. – Zachęca on nas wszystkich, byśmy weszli w ducha Roku Miłosierdzia i nawracali się”.
Abp Vincenzo Paglia, nowy prezes Papieskiej Akademi Pro Vita, w mocnych słowach o eutanazji.
W ten sposób diecezja Ballarat w Australii chce wykorzystać spadek po zmarłym biskupie.