Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew rozpoczął w poniedziałek wizytę w Polsce. Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego powitał go prezydent Andrzej Duda. Tematem rozmów szefów państw ma być współpraca gospodarcza i polityka wschodnia.
40 lat temu społeczeństwo powiedziało komunistycznej władzy stanowcze – NIE!
Polak, śpiąc w środku, dzięki przytomności umysłu zdołał się uratować… Teraz jego biegowa podróż do Fatimy stoi pod dużym znakiem zapytania.
Lubuscy celnicy udaremnili próbę przemytu do Polski 15 kg narkotyków, kokainy i heroiny. Narkotyki przewoził 41-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego wracający do kraju rejsowym autobusem z Belgii - poinformował w poniedziałek Marek Czerkies z Izby Celnej w Rzepinie.
Łowiczanin Kamil Sobol płynie kajakiem do Szwecji. Ideą wyprawy jest uczczenie 1050. rocznicy chrztu Polski.
Polscy sportowcy wywalczyli 11 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych, na zakończonych w niedzielę igrzyskach w Rio de Janeiro. W klasyfikacji medalowej wystarczyło to do 33. miejsca. Najlepsi okazali się Amerykanie - 121 medali, z czego 46 z najcenniejszego kruszcu.