Prezydent Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. Tego dnia ma też zaplanowane rozmowy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.
Rok temu o tej porze w Krakowie byli już pierwsi pielgrzymi i kilka tys. wolontariuszy z całego świata.
Polski ambasador w Wielkiej Brytanii odpowiada na publikację "The Guardian", w której parze książęcej zarzucano ocieplanie wizerunku "przerażającego rządu" w Polsce.
Najnowszy sondaż przeprowadzony dla „Faktów” TVN i TVN24 pokazuje niewielki spadek poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Formacja nadal cieszy się jednak największym zaufaniem Polaków.
Na antenie TVP Info europoseł PiS stwierdził, że totalna opozycja chce obalić rząd i zakwestionować legalny wynik wyborów.
Kilka tys. osób zgromadziło się w sobotę wieczorem na Pl. Krasińskich w Warszawie na manifestacji sprzeciwu wobec reformy sądownictwa.
Wpływowy republikański senator z USA stwierdził, że zmiany wprowadzane przez PiS to krok wstecz dla demokracji.
Do czasu uzyskania zezwolenia na wprowadzanie do obrotu w UE nasion szałwii hiszpańskiej w jogurtach i deserach, produkty te nie mogą być sprzedawane.
Minister zdrowia będzie mógł wydać indywidualną zgodę na pokrycie kosztu leku, jeżeli jest to niezbędne dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta.
Agnieszka Radwańska, gwiazda tenisa, i Dawid Celt, sparringpartner i drugi trener mistrzyni, wzięli dziś ślub w krakowskim kościele paulinów Na Skałce.