"Cieszę się ze spotkania z mieszkańcami Bawarii, z miejscami mojego dzieciństwa i młodości, moich studiów i mojej pracy jako wykładowcy teologii oraz jako arcybiskupa Monachium i Fryzyngi" - napisał Benedykt XVI w liście opublikowanym przez diecezjalny tygodnik Muenchner Kirchenzeitung.
Do czynnego sprzeciwu wobec prób wprowadzania do programów wychowawczych przedszkoli i szkół Kolumbii Brytyjskiej elementów wiedzy na temat homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu wezwał katolickich rodziców arcybiskup Raymond Roussin.
Episkopat Chile wyraził rozczarowanie decyzją rządu o darmowym udostępnieniu nawet 14 letnim dziewczętom tak zwanych pigułek „dzień po".
Parlament Europejski po raz pierwszy wyraził poparcie dla dialogu między Chinami a Stolicą Apostolską.
W Norwegii rozpoczęły się obrady Konferencji Episkopatu Skandynawii.
Wrzesień jest w Pakistanie miesiącem apostolstwa świeckich. Inicjatywę taką podjęła archidiecezja Karaczi.
Pięciu księży lefebrystów francuskich, pozostających dotąd w stanie ekskomuniki, podporządkowało się papieżowi.
Benedykt XVI zdołał postawić religię w centrum zainteresowania niemieckiego społeczeństwa, gdzie w ostatnich czasach była nieobecna - mówi jeden z czołowych watykanistów młodego pokolenia, Andreas Englisch, rzymski korespondent Bild Zeitung, w wywiadzie dla Avvenire.
Benedykt XVI jest jednym z laureatów tegorocznej nagrody literackiej "Procida - Elsa Morante".
Dwaj polscy salezjanie pracujący w Libanie ks. Kazimierz Gajowy i ks. Jarosław Dobkowski organizują za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie dwutygodniowy pobyt młodzieży z Libanu w Polsce w dniach 14 - 27 września 2006 r.