Międzyreligijny apel o większą kontrolę nad nadawanymi przez media programami został skierowany do Federalnej Komisji Łączności w Stanach Zjednoczonych.
Abp Henryk Muszyński nazwał wielkim zgorszeniem fakt, że na świecie powiększa się różnica między krajami bogatymi i biednymi. Sposób dzielenia międzynarodowych funduszy wymaga większej solidarności ze strony krajów bogatych, stwierdził metropolita gnieźnieński 11 stycznia w Berlinie, przy okazji konferencji poświęconej niemieckiej akcji pomocy dla Solidarności w latach 1981-1984.
W wieku 103 lat w Chinach lat zmarł najstarszy w tym kraju biskup katolicki.
Uznanie za dyskretną obecność w sercu chrześcijańskiego Rzymu Benedykt XVI wyraził pracownikom inspektoratu włoskiej policji przy Watykanie.
Patriarcha Aleksy II spotkał się 12 stycznia w Moskwie z przewodniczącym Rady Europy Rene van der Lindenem. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia wysoko ocenił jej wkład w obronę praw człowieka. Zaznaczył jednak, że nie da się osiągnąć europejskiej jedności bez oparcia na ideałach duchowych.
Wspólnoty chrześcijańskie położonego na północy Indii stanu Himaćal Pradeś są zaniepokojone wprowadzeniem tam 30 grudnia 2006 r. ustawy antykonwersyjnej.
Metropolita Cochabamby wezwał do wejścia na drogę dialogu w związku z krwawymi rozruchami w tym boliwijskim mieście.
Rada Stała Episkopatu Chile wyraziła głębokie zaniepokojenie z powodu wprowadzenia przez tamtejsze ministerstwo zdrowia "Krajowych Norm o Regulacji Płodności".
Do głębokiej refleksji nad sytuacją prawną rodziny wezwali społeczeństwo kanadyjscy działacze prorodzinni. Wydali oni komunikat w związku z orzeczeniem sądu apelacyjnego w Ontario, który dopuścił wpisanie do metryki dziecka dwóch matek i jednego ojca.
Policyjną ochronę otrzymał biskup Erwin Kräutler. Władze przyznały ją po tym jak kolejny raz grożono mu śmiercią.