Sporów politycznych nie rozwiązuje się przemocą, ale drogą dialogu i negocjacji" - wskazał rzecznik episkopatu Turcji, ks. Georges Marovitch odnosząc się do obecnej sytuacji w kraju.
Uwzględnienie sprawy wolności religijnej w ramach relacji utrzymywanych przez Stany Zjednoczone z Turcją zalecił amerykańskiemu rządowi specjalny organ działający na zlecenie Kongresu.
W Kilonii rozpoczęły się rokowania między krajem związkowym Szlezwik- Holsztyn a Stolicą Apostolską odnośnie do umowy regulującej wzajemne relacje.
„Przepowiadanie, dialog i świadectwo w obliczu wyzwań sekularyzacji w Europie" - to temat 3. spotkania europejskich konsultorów Papieskiej Rady ds. Kultury i przewodniczących Komisji Episkopatów Europy ds. Kultury. Czterodniowa konferencja rozpoczęła się 3 maja w Sybinie w Rumunii.
Pod hasłem „Wszystkie Kościoły dla całego świata" w Sacrofano pod Rzymem obraduje (3-8 maja) Rada Wyższa Papieskich Dzieł Misyjnych.
Rząd musi zatroszczyć się o chrześcijan i doprowadzić do przestrzegania konstytucji i prawa zapewniającego każdemu wolność religii - z tym apelem do indyjskich władz zwróciły się dwie największe organizacje tamtejszych chrześcijan All India Catholic Union i All India Christian Council.
W Kengtungu we wschodniej Birmie odbył się synod diecezjalny. Mszy na jego zakończenie przewodniczył delegat apostolski w tym kraju, znanym też pod nazwą Myanmar.