Farmaceuci mają prawo do sprzeciwu sumienia. Pozwala im ono nie uczestniczyć bezpośrednio ani pośrednio w dostarczaniu środków mających wyraźnie nieetyczne cele, takie jak aborcja czy eutanazja. Zwrócił na to uwagę Papież, spotykając się z uczestnikami Międzynarodowego Kongresu Farmaceutów Katolickich.
Prezydent Paragwaju złożył wizytę w Watykanie. Nicanor Duarte Frutos został w południe przyjęty przez Benedykta XVI, następnie spotkał się z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone.
O poparcie zmian w brytyjskiej ustawie legalizującej aborcję zaapelował do parlamentarzystów kard. Cormac Murphy-O'Connor.
Organizacje chrześcijańskie broniące praw rodziny w Kalifornii protestują przeciwko tamtejszemu prawodawstwu dotyczącemu edukacji seksualnej.
Premier Iraku obiecał pomoc chrześcijańskim uchodźcom. Podczas spotkania z patriarchą Emmanuelem III Dellym Nuri Al-Maliki zapewnił, że rząd zrobi wszystko, by mogli oni jak najszybciej wrócić do swych domów.
W Demokratycznej Republice Konga doszło do zbrojnej napaści na biskupa. W wyniku strzelaniny wczoraj wieczorem ciężko ranny został jego krewny.
Z udziałem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan wspólnota łacińska Ziemi Świętej obchodziła uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Palestyny.
Wczorajsza beatyfikacja 498 duchownych i świeckich, którzy w latach 30. XX w. ponieśli w Hiszpanii śmierć za wiarę, nie miała charakteru politycznego. Podkreślił to watykański sekretarz stanu na Mszy dziękczynnej za wyniesienie ich do chwały ołtarzy, którą koncelebrował 29 października z hiszpańskimi biskupami i księżmi w Bazylice św. Piotra.
W Meksyku odbyły się uroczystości dziękczynne za niedzielną beatyfikację. Wśród 498 męczenników wyniesionych do chwały ołtarzy było bowiem dwóch Meksykanów: José María Escoto i Luciano Hernández, którzy oddali życie za wiarę w czasie hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939).
Pierwsze na świecie targi rozwodowe odbyły się podczas weekendu w Wiedniu. Ale chętnych do rozwodu było niewielu. Zdecydowanie więcej pojawiło się dziennikarzy - napisała Rzeczpospolita.