Straty wojsk USA i całej koalicji w Afganistanie będą rosły przez pewien czas, ale operacja NATO ostatecznie zakończy się sukcesem - uważa amerykański minister obrony Robert Gates.
Ze względu na to, że wśród ponad 100 uczniów zespołu szkół koło Rieti w środkowych Włoszech jest troje muzułmanów, zrezygnowano tam całkowicie z wszelkich elementów symboliki Bożego Narodzenia. Nie ma nawet gwiazdy na szkolnej choince.
Rurociąg naftowy Burgas-Aleksandrupolis jest niekorzystny dla Bułgarii - powiedział w niedzielę bułgarski premier Bojko Borysow. Podczas wizyty w Burgas Borysow powiedział, że "ta inwestycja stwarza ekologiczne problemy dla regionu i zagrożenia dla turystyki".
Państwom Zachodu nie uda się odizolować Iranu w kwestii jego programu nuklearnego - oświadczył w niedzielę irański przywódca duchowo-polityczny Ali Chamenei, szczególnie ostro krytykując Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię.
Jeden z liderów irańskiej opozycji Mir-Hosejn Musawi powiedział w niedzielę, że ruch reformatorski wciąż żyje w Iranie mimo nacisków ze strony władz - podała strona internetowa Musawiego.
Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Danny Ajalon skrytykował w niedzielę przygotowywaną przez Unię Europejską propozycję uregulowania konfliktu bliskowschodniego, nazywając ją "niebezpieczną inicjatywą".
Niecodzienną inicjatywę adwentową zorganizowała jedna z amerykańskich parafii w Detroit. W mieście cieszącym się złą sławą z powodu przestępczości i rozbojów parafia św. Cecylii zorganizowała skup broni od mieszkańców.
3 tys. chrześcijan w Erytrei przebywa aktualnie w więzieniach. Donosi o tym oenzetowski raport na temat łamania praw ludzkich.
Głos muezinów, typowy dla niemal wszystkich krajów muzułmańskich, nie zabrzmi w Szwajcarii, choć stale przybywa tam mahometańskich migrantów. W ubiegłą niedzielę Szwajcarzy zdecydowaną większością głosów postanowili bowiem, że przy tamtejszych meczetach nie będzie można budować minaretów, czyli wieżyczek, z których muzułmanie zwoływani są na modlitwę.
E-maile przechwycone przez hakerów z komórki badań nad klimatem Uniwersytetu Wschodniej Anglii zaszkodziły reputacji badań nad globalnym ociepleniem, ale dowody na to, iż Ziemia się ociepla są niepodważalne - powiedział agencji Press Association w przededniu kopenhaskiego szczytu klimatycznego czołowy klimatolog ONZ Yvo de Boer.