W strzelaninie, do której doszło w poniedziałek wieczorem w centrum Wiednia, zginęli podejrzany i osoba postronna - podała agencja APA. Według policji do ataków doszło w sześciu miejscach stolicy Austrii, w pobliżu ulicy, na której znajduje się centralna synagoga.
Według instytutu badań opinii publicznej IPSOS, dwie trzecie wierzących we Włoszech określiło jako konieczne zawieszenie celebracji Mszy. 88 proc. popiera reżim sanitarny w kościołach. Na Mszę nie chodzi 30 proc. dotychczasowych uczestników.
Prototyp szczepionki przeciw koronawirusowi niemieckiej firmy CureVac wywołał u pacjentów w pierwszej fazie badań produkcję neutralizujących przeciwciał na poziomie podobnym do osób po poważnej infekcji - poinformowała w poniedziałek firma.
Od 1 lipca 2021 r. towary wysyłane w paczkach konsumentom z Unii Europejskiej będą opodatkowane, niezależnie od ich wartości. Zmiany obejmą też sklepy internetowe - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
Napastnikowi, który w nocy z soboty na niedzielę zabił w mieście Quebec dwie osoby i zranił pięć innych, zostały postawione dwa zarzuty zabójstwa i pięć zarzutów usiłowania zabójstwa.
Liczba stwierdzonych w Europie zakażeń koronawirusem podwoiła się w ciągu pięciu tygodni i przekroczyła 10 mln - poinformowała w niedzielę agencja Reutera. Na kontynencie zamieszkanym przez 10 proc. światowej populacji odnotowano 22 proc. z 46,3 mln wszystkich infekcji na świecie.