W wybrzeże Japonii uderzyło w nocy z soboty na niedzielę miejscowego czasu tsunami wywołane silnym wybuchem podwodnego wulkanu na Pacyfiku. Japońska agencja meteorologiczna ostrzega przed falami, które w niektórych miejscach mogą mieć do trzech metrów wysokości.
Obrońcy życia, którzy modlą się przed klinikami i innymi miejscami dokonywania aborcji w Hiszpanii, będą mogły być sądzone tak jak za przemoc fizyczną lub psychologiczną wobec kobiet. Odpowiedni projekt zmian w tej sprawie w Kodeksie Karnym zgłosiła rządząca krajem Socjalistyczna Hiszpańska Partia Robotnicza (PSOE) – ujawnił miejscowy dziennik "El Debate".
Brytyjski minister obrony Ben Wallace zarzucił prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że ma carskie ambicje i wyraził obawę, iż nie kończą się one na Ukrainie. Tymczasem szefowa brytyjskiej dyplomacji Liz Truss oświadczyła, że Rosja szuka uzasadnienia do inwazji na ten kraj.
Na Ukrainie rośnie liczba fałszywych zgłoszeń w sprawie podłożonych ładunków wybuchowych na terenie różnych obiektów publicznych - alarmuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Jak twierdzi, to element hybrydowej wojny, którą przeciwko Ukrainie prowadzi Rosja.
Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odmówił orzekania w głośnej sprawie, dotyczącej sporu między aktywistą ruchu gejowskiego a właścicielem piekarni w Irlandii Północnej, który nie zgodził się na udekorowanie tortu napisem, godzącym w jego chrześcijańskie przekonania.
W imię politycznej poprawności w Finlandii trwa proces, który może odcisnąć piętno na przyszłości demokracji i wolności słowa. Chodzi o szefową chrześcijańskiej partii demokratycznej w tym kraju i zarazem byłą minister spraw wewnętrznych. Oskarżana jest o obrażanie homoseksualnej mniejszości, ponieważ przypomniała biblijną prawdę o tym, że Bóg „stworzył mężczyznę i niewiastę”.
Ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej belgijscy eksperci zalecają obniżenie temperatury w mieszkaniach o jeden stopień Celsjusza - informuje dziennik "Het Nieuwsblad". W ten sposób można by zaoszczędzić około 700 euro rocznie - pisze.
Amerykański Czerwony Krzyż (ARC) ogłosił pierwszy w historii kraju kryzys krwiodawstwa, jednak z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa braki w dostawach krwi odczuwają pacjenci i szpitale na całym świecie.