W Serbii zostanie wybudowane pierwsze w aktualnych granicach tego kraju katolickie seminarium duchowne. Uroczystości poświęcenia kamienia węgielnego przewodniczył 12 sierpnia emerytowany arcybiskup Waszyngtonu, kard. Theodore McCarrick. Uczelnia powstanie w Suboticy w Wojwodinie, na północy kraju, gdzie mieszka 2/3 tamtejszych katolików.
Nieznani sprawcy doszczętnie spalili krematorium w egionie Szaron w środkowym Izraelu. Doszło do tego kilka dni po tym, gdy adres placówki opublikowano w gazecie wydawanej przez sprzeciwiających się spalaniu ciał ultraortodoksyjnych Żydów. I to właśnie oni są głównymi podejrzanymi - informuje "Rzeczpospolita".
Nawet dwadzieścia milionów Rosjan może nadal nie posiadać dokumentów potwierdzających, że są obywatelami w swoim kraju, czyli w Federacji Rosyjskiej. O sprawie informuje Rzeczpospolita.
W Bogocie odbywa się międzynarodowy kongres bioetyczny zorganizowany (22-24 sierpnia) z inicjatywy Konferencji Episkopatu Kolumbii oraz Papieskiego Uniwersytetu Boliwariańskiego.
Brazylijski episkopat zwrócił uwagę na zagrożenia demokracji związane z rosnącą korupcją. W stolicy kraju zaprezentowano 22 sierpnia prace trwającego od poniedziałku (20 sierpnia) seminarium komisji duszpasterskich tamtejszego Kościoła.
"Bez sprawiedliwości społecznej nie ma pełnej demokracji" - taki tytuł nosi deklaracja chilijskiego episkopatu mająca na celu wywołanie narodowej debaty na tematy społeczne.
W Kalkucie rozpoczęły się obchody 10. rocznicy śmierci bł. Matki Teresy. Wierni podczas specjalnej nowenny modlą się o jej kanonizację. Z tej okazji azjatycka agencja informacyjna UCAN przeprowadziła wywiad z przełożoną zgromadzenia Misjonarek Miłości, następczynią błogosławionej założycielki, s. Nirmalą Joshi.
W głównym sanktuarium maryjnym Irlandii, w Knock zakończyła się 22 sierpnia Nowenna Narodowa. Głównym uroczystościom przewodniczył, abp Seán Brady. Hierarcha zwrócił uwagę na znaczenie wiary w Chrystusa na początku XXI wieku.
W parafii św. Patryka w Glasgow trwają przygotowania do powtórnej konsekracji świątyni, po zabójstwie we wrześniu ubiegłego roku polskiej studentki Angeliki Kluk. Jej straszliwie zmasakrowane zwłoki szkocka policja znalazła pod podłogą kościoła. Z tego względu decyzją ks. abp Mario Conti´ego świątynia została zamknięta.
Duże zainteresowanie wyjazdem do Australii na Światowe Dni Młodzieży połączone jest często z chęcią zobaczenia również przepięknych krajobrazów Nowej Zelandii. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, do którego zgłaszają się pojedyncze osoby z różnych grup i z różnych rejonów Polski z pytaniem o taką możliwość pragnie wyjść na przeciw tym pragnieniom.