Kościół może spełnić rolę mediatora między Wenezuelą a Kolumbią. Poinformował o tym przewodniczący wenezuelskiego episkopatu abp. Ubaldo Santana.
Promowanie aborcji to rezygnacja z podjęcia odpowiedzialności - uważają biskupi francuskiej prowincji Ile-de-France.
Święto nawrócenia Apostoła Narodów jest ostatnim dniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego rzymskie obchody zakończyły uroczyste nieszpory ekumeniczne pod przewodnictwem Papieża w Bazylice św. Pawła za Murami.
Uczestniczący w posiedzeniu Wspólnej Grupy Roboczej pastor Samuel Kobia udzielił wywiadu dziennikowi „L'Osservatore Romano".
Nie ma i nigdy nie było zasadniczej sprzeczności między jezuitami a Watykanem. W ten sposób nowy generał Towarzystwa Jezusowego odniósł się do medialnych sensacji o rzekomym dystansie dzielącym go jako teologa od Josepha Ratzingera.
Na duszpasterskie znaczenie kościelnego ustawodawstwa wskazał Papież w 25-lecie Kodeksu Prawa Kanonicznego.
W Hanoi doszło 25 stycznia do starć między policją a katolikami żądającymi zwrotu własności kościelnej.
Na zaproszenie władz miejskich Siergiejew Posadu przyjechał do Rosji metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński. Spotkał się on z prawosławnym biskupem Jewgienijem, rektorem tamtejszej Akademii Duchownej oraz z przedstawicielem Patriarchatu Moskiewskiego ks. Wsiewołodem Czaplinem.
W Budapeszcie odbyło się spotkanie komisji mieszanej państwo-Kościół. Stolicę Apostolską reprezentował nuncjusz abp Juliusz Janusz, natomiast państwo węgierskie minister kultury i oświaty.
Lewicowy rząd premiera Roberta Fico nadal chce zbliżenia z Kościołem katolickim i 14 pozostałymi związkami wyznaniowymi na Słowacji. Dialog i współpraca, przede wszystkim na rzecz socjalnie słabszych obywateli, to deklarowane przez rząd priorytety. Słowacki premier przyjął 24 stycznia przedstawicieli Kościołów i związków wyznaniowych.