Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2442 - poinformowała w niedzielę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 97 osób.
Do 76 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech - podały włoskie służby medyczne. Liczba ta stale rośnie. Ogniskami zachorowań są regiony Lombardia i Wenecja Euganejska na północy. Pojedyncze przypadki potwierdzono w Piemoncie, Emilii-Romanii i Lacjum.
"Z powodu gorączki czułem się na skoczni jak po trzech piwach, a to nie jest dobry znak" - powiedział reporterowi TVP Dawid Kubacki, który w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Rasnovie był czwarty. Zwyciężył prowadzący po pierwszej serii lider PŚ Austriak Stefan Kraft.
Dawid Kubacki zajął czwarte, a Kamil Stoch dziewiąte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Zwyciężył prowadzący po pierwszej serii Austriak Stefan Kraft. Kubacki awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji PŚ.
MSZ Białorusi wyraziło zaniepokojenie w związku z tym, że władze w Polsce nie zamierzają protestować przeciwko Marszowi Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Ma się on odbyć 23 lutego.
Mimo braku porozumienia na unijnym szczycie w Brukseli premier Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie z postępów w negocjacjach ws. budżetu UE na lata 2021-2027. "Udało się utrzymać zasadnicze negocjacyjne zyski" - powiedział dziennikarzom.
Do 16 wzrosła w ciągu jednego dnia liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na północy Włoch - poinformowały w piątek media, powołując się na służby medyczne w Lombardii i Wenecji Euganejskiej.
Kamil Stoch zajął szóste, Dawid Kubacki ósme, a Piotr Żyła dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Wygrał Niemiec Karl Geiger, przed rodakiem Stephanem Leyhe i Austriakiem Stefanem Kraftem.
Polska powoli staje się krajem imigracyjnym, ale powiela te same błędy, które przed laty popełniły w polityce migracyjnej państwa Europy Zachodniej - pisze w najnowszym numerze brytyjski tygodnik "The Economist".
Od 1950 do naszych czasów na świecie wymarło ponad 230 języków, obecnie zaś na granicy całkowitego zaniku znajduje się 2465 języków.