USA zwiększą liczbę swoich żołnierzy w Niemczech - poinformował we wtorek w Berlinie szef Pentagonu Lloyd Austin. Jego wizyta "kończy jeden z najburzliwszych rozdziałów w stosunkach niemiecko-amerykańskich - groźbę wycofania dużej części wojsk amerykańskich z RFN" - ocenia niemiecka prasa.
Emirat Dubaju będzie pierwszym obszarem poza USA, który wprowadzi taksówki działające bez udziału kierowcy. Samochody dostarczy firma Cruise Origin wspierana przez General Motors i Hondę.
950 tys. ludzi stoi w obliczu ciężkiego głodu w północnym Mozambiku - powiedział we wtorek rzecznik Światowego Programu Żywnościowego (WFP). Powodem jest nasilenie się ataków dżihadystów w Cabo Delgado
Setki demonstrantów na przedmieściach Minneapolis w USA w poniedziałek wieczorem drugi dzień z rzędu starły się z policją podczas protestów przeciwko zastrzeleniu przez policjantkę nieuzbrojonego czarnoskórego mężczyzny.
Śmiercią solenizantki zakończyło się w węgierskim mieście Paks świętowanie urodzin 86-letniej babci w 10-osobowym gronie. Wszyscy zarazili się koronawirusem - poinformowała w poniedziałek telewizja RTL Klub.
Niektóre osoby zaszczepione preparatem firm Pfizer/BioNTech mogą nie być w pełni chronione przed zakażeniem tzw. południowoafrykańskim wariantem koronawirusa - sugerują obserwacje przeprowadzone w Izraelu.
Jurij Gagarin był człowiekiem wierzącym – potwierdzają to jego przyjaciele kosmonauci. 12 kwietnia 2021 roku przypada 60. rocznica lotu pierwszego człowieka w kosmos.
Koktajl przeciwciał firm Roche i Regeneron zmniejsza o 81 proc. ryzyko objawowego Covid-19 u osób mieszkających razem z zakażonymi osobami - podali w poniedziałek producenci leku, powołując się na wyniki ostatniej fazy badań klinicznych w USA.
W Indiach poinformowano w poniedziałek o wykryciu w ciągu ostatniej doby ponad 168 tys. infekcji koronawirusem. Od początku pandemii zdiagnozowano tam 13,53 mln zakażeń, przez co Indie stały się drugim po USA krajem świata pod względem całkowitej liczby infekcji, wyprzedzając Brazylię.
Nadzieje rządu niemieckiego na porozumienie z USA w sprawie gazociągu NS2 zostały jeszcze bardziej osłabione. Administracja Bidena jest "zdeterminowana, aby wykorzystać wszystkie dostępne środki, aby zapobiec zakończeniu Nord Stream 2"- powiedział rzecznik ambasady USA w Berlinie gazecie " Der Tagesspiegel" .