Co najmniej 185 osób zginęło w wyniku walk, które toczą się od soboty w Sudanie - poinformował wysłannik Unii Europejskiej, cytowany w poniedziałek przez agencję Reutera.
Reforma emerytalna będzie wchodzić w życie stopniowo od jesieni - zapowiedział prezydent Francji Emmanuel Macron w poniedziałek w telewizyjnym orędziu do narodu. Prezydent przyznał, że rozumie obawy i sprzeciw obywateli, jednak z powodu wzrostu liczby emerytów podwyższenie wieku emerytalnego jest konieczne.
„Cześć, nazywam się Eneasz. Urodziłem się w szpitalu, ponieważ moja mama chciała mieć pewność, że wszystko jest dobrze, i być razem ze mną jak najdłużej. Mama mnie kocha, ale nie może się mną zajmować” – taki list umieszczono przy noworodku znalezionym w Niedzielę Zmartwychwstania w mediolańskiej „kołysce życia”. Sprawa wywołała dyskusję we Włoszech na temat wsparcia dla kobiet w ciąży pozostających w trudnej sytuacji.
Sprawić, aby ukraińskie dzieci chore na raka oraz ich rodzice nie zostali sami z chorobą – to cel włoskiej fundacji Soleterre. Organizacja współpracuje z 16 szpitalami u naszych wschodnich sąsiadów, niosąc przede wszystkim pomoc zaopatrzeniową, psychologiczną i fizjoterapeutyczną.
W Sudanie od soboty trwają starcia między wojskami rządowymi i paramilitarnymi Siłami Szybkiego Wsparcia (RSF). Zginęło już niemal stu cywilów oraz kilkudziesięciu żołnierzy i bojowników RSF. Media informują o chaotycznych walkach toczonych w stolicy kraju, Chartumie. Obecnie nie jest jasne, kto sprawuje władzę w Sudanie - podkreśla stacja BBC.
Dwie tony kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 400 milionów euro znalazła włoska Gwardia Finansowa na morzu w pobliżu brzegów Sycylii - podała w poniedziałek agencja Ansa. Funkcjonariusze podczas patrolowania wód odkryli 70 szczelnie opakowanych i związanych paczek z narkotykami, które unosiły się na wodzie.
Podczas strzelaniny na przyjęciu urodzinowym w miejscowości Dadeville w stanie Alabama, w której zginęło czterech nastolatków, co najmniej 28 innych odniosło obrażenia - poinformowała w niedzielę policja. Niektórzy są w krytycznym stanie.
W wyniku starć, które wybuchły w sobotę między armią rządową a paramilitarnymi Siłami Szybkiego Wsparcia (RSF) w stolicy Sudanu, Chartumie, oraz kilku innych miejscach w kraju, zginęły co najmniej 83 osoby, a ponad tysiąc zostało rannych - poinformowała w niedzielę wieczorem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Trzech pracowników ONZ-owskiego Światowego Programu Żywnościowego (WFP) zginęło wskutek walk w Sudanie; władze Egiptu i Sudanu Południowego zaoferowały mediację pomiędzy zwaśnionymi stronami - poinformowała w niedzielę agencja Reutera.
Szef medialnej korporacji Axel Springer, Mathias Doepfner, przeprosił za wysyłane wewnętrznie wiadomości, które zostały upublicznione w minionym tygodniu przez media. Doepfner w SMS-ach i mailach wygłaszał obraźliwe komentarze na temat Niemców Wschodnich (tzw. Ossis) i próbować ingerować w kampanię wyborczą do Bundestagu.