Wybuch w szpitalu w Gazie nie został spowodowany atakiem rakietowym Izraela, ale najprawdopodobniej niewypałem rakiety palestyńskiej, podała w piątek dyrekcja francuskiego wywiadu wojskowego.
Kanclerz Olaf Scholz (SPD) zapowiedział w piątek bardziej zdecydowane działania przeciwko nielegalnej imigracji w Niemczech. Jego zdaniem, deportacje powinny być dokonywane "na dużą skalę" - informuje portal ZDFheute.
Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński został pierwszym laureatem Maximilian-Kolbe-Werk-Preis, nagrody ustanowionej z okazji 50-lecia tej organizacji. Wyróżnienie wręczono 19 października w Berlinie na gali związanej z jubileuszem MKW.
Kościół prawosławny w Strefie Gazy, który był schronieniem dla uciekających Palestyńczyków, został w nocy trafiony podczas izraelskiego nalotu; według służb prasowych Autonomii Palestyńskiej zginęło 18 chrześcijańskich Palestyńczyków.
"Kopernik i rewolucja świata" to tytuł wystawy otwartej w piątek na Forum Romanum w Rzymie. Jest to wielka włosko-polska inicjatywa artystyczno-naukowa z okazji 550. rocznicy urodzin astronoma. Multimedialna ekspozycja wywołała duże zainteresowanie wśród uczestników wernisażu.
Ukraińskie wojska nasilają działania na wschodzie obwodu chersońskiego na południu Ukrainy - zaznacza w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Izraelskie ministerstwo obrony wydało w piątek nakaz ewakuacji położonego o kilometr od libańskiej granicy dwudziestotysięcznego miasta Kiryat Shmona. W tym rejonie dochodziło do wymiany ognia między izraelską armią a libańskimi grupami militarnymi.
Jeśli nie powstrzymamy Putina, nie zatrzyma się na Ukrainie. Już zagroził i "przypomniał" Polsce, że jej zachodnie ziemie są "darem" od Rosji - powiedział prezydent USA Joe Biden w orędziu do narodu na temat konieczności dalszej pomocy Ukrainie i Izraelowi.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow omówili sposoby zacieśnienia współpracy między krajami w celu reagowania na problemy regionalne i globalne - podała w nocy z czwartku na piątek rządowa agencja KCNA.
W czwartek, tj. dwa dni po spotkaniu premiera Węgier Viktora Orbana z Władimirem Putinem, w Budapeszcie doszło do spotkania ambasadorów państw NATO i Szwecji w związku z rosnącym zaniepokojeniem w ich krajach co do zbliżenia węgiersko-rosyjskiego - poinformował portal Radia Wolna Europa.